Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All JORGO NAFAIL JONUZI All 1,107,811.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 84,686 2014-12-03 2014-12-04 33625020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA LIBONIK FAT.8 PASTRIM MBETJE URBANE,MIRMB.KUZ DHE VARREZA
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 87,509 2014-11-05 2014-11-06 30225020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA LIBONIK FAT.7 PASTRIM MBETJE URBANE, MIRMB.KUZ DHE VAREZA
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 84,686 2014-10-07 2014-10-08 26925020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA LIBONIK FAT.6 PASTRIM MBETJE URBANE,MIRB.KUZ DHE VAREZA
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 87,509 2014-09-05 2014-09-08 22425020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA LIBONIK FAT.5 PASTRIM MBETJE URBANE,MIRB.KUZ DHE VAREZA
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 87,509 2014-08-07 2014-08-08 18825020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA LIBONIK FAT.4 PASTRIM MBETJE URBANE,MIRB.KUZ DHE VAREZA
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 84,686 2014-08-07 2014-08-08 18725020012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA LIBONIK FAT.3 PASTRIM MBETJE URBANE,MIRB.KUZ DHE VAREZA
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 87,509 2014-06-20 2014-06-23 15025020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.2 PASTRIM MBETJE URBANE,MIRB.KUZ DHE VAREZA
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 84,686 2014-05-09 2014-05-12 11425020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.1 PASTRIM MBETJE URBANE,MIRB.KUZ DHE VAREZA
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 254,060 2014-04-03 2014-05-05 9225020012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LIBONIK FAT.20 PASTRIM MBETJE URBANE,MIRB.KUZ DHE VAREZA
  Komuna Libonik (1515) JORGO NAFAIL JONUZI Korçe 164,971 2014-02-14 2014-02-17 1825020012014 Unspecified KOMUNA LIBONIK FAT.16 GRUMBULLIM E TRANSPORT MBETJE URBANE
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >