Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INA All 54,043,159.00 132 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Keshilli i Larte drejtesise (3535) INA Tirane 256,500 2014-12-30 2014-12-31 29110630012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602-466 KLD mirembajtje,up nr 50 dt 11.11.2014,pv dt 12.11.2014,njoftim fit dt 24.11.2014,fat 28 dt 19.12.2014,seri 19337628
  Universiteti Aleksander Moisiu (0707) INA Durres 323,400 2014-12-30 2014-12-31 80410111502014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SHP. SHTRESE SOLETE/ UNIVERSITETI "A.MOISIU " DURRES/ KOD 1011150 / TDO 0707/
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) INA Durres 2,049,978 2014-12-30 2014-12-31 575810060952014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve TDO 0707/DRE E PERGJ. E HEKUR. /KOD.1006095/RIKOST STAC VIDHAS
  Bashkia Orikum (3737) INA Vlore 2,945,144 2014-12-30 2014-12-31 29021580012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA ORIKUM 2158001 RRETHIM VARREZASH DUKAT FSHAT FATURA NR.32 SERIA 19337632
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) INA Elbasan 1,545,254 2014-12-31 2014-12-31 43810110082014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PAISJE QE SIG,ENERGJI DREJT.ARSIMORE RAJONALE
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) INA Elbasan 51,120 2014-12-30 2014-12-31 25810050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan NDERTIM URE
  Nd-ja Ruget Rurale (0202) INA Berat 147,000 2014-12-30 2014-12-31 14920420112014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj rruget rurale bera lik fat dhjetor 2014 mirrembajtje rruge
  Sp. Sarande (3731) INA Sarande 1,018,080 2014-12-29 2014-12-30 52010130842014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore LYERJE AMBJENTESH NGA SPITALI SR
  Komuna Luz I Vogel (3513) INA Kavaje 390,000 2014-12-29 2014-12-30 28624710012014 Sherbime te tjera KOMUNA LUZ LIKUJDIM FATURE NR 26 DT 22.12.2014
  Prefektura e qarkut Durres (0707) INA Durres 310,800 2014-12-26 2014-12-29 38010160612014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK SHPENZIME MIREMBAJTJE PER OBJEKTE NDERTIMORE
  Komuna Kolonje (0922) INA Lushnje 2,593,253 2014-12-26 2014-12-29 21926080012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2608001 K.Kolonje,Sa xhir. per likujd. Sis. asf."Lgj e re e perroit" Fat nr.41, Dt:26.12.2014,Kont.Nr.576,dt:04.12.'14,P-V Akt kolaud dt:26.12.'14,Cert e perkoh.dorz Dt:26.12.'14,Ndaluar fondet per detyr OSHEE sipas % aksionve te ujsjellesi
  Komuna Sinoballaj (3513) INA Kavaje 378,000 2014-12-26 2014-12-29 15924760012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA SINABALLAJ FATURE NR 27 DT 20.12.2014 SISTEMIM RRUGE NGA TE ARDHURAT E KOMUNES
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INA Tirane 214,800 2014-12-27 2014-12-29 70410140012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative MINISTRIA E DREJTESISE Rikonstruksion ambjentesh,up nr 644 dt 27.11.2014 fto dt 27.11.2014 app dt 02.12.2014 sit dt 11.12.2014 fat nr 35 dt 11.12.2014 sr 19337635
  ALUIZNI - Drejtoria Berat (0202) INA Berat 238,800 2014-12-26 2014-12-29 9610940132014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore ALUIZNI BERAT LIK FAT 24.12.2014 MIRREMBAJTJE OBJEKTI
  Komuna Cukalat (0202) INA Berat 262,800 2014-12-24 2014-12-26 17523110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna cukalat berat lik fat dhjetor 2014 rikostruksion rruge
  Bashkia Kruje (0716) INA Kruje 1,103,880 2014-12-24 2014-12-26 97221230012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KRUJE LIK I FAT NR 33 DT 20.12.2014
  Drejtoria Rajonale e Qendres Levizese e Formimit Profesional Tirane (3535) INA Tirane 248,800 2014-12-26 2014-12-26 11710251052014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1025105 DRQLFPZVL lik riparim tarrace,UP 27 dt 24.10.14,ftes of 29.10.14,njoftim fit dt 29.10.14,Fat 7 dt 11.12.14,seri 19337607
  Shtepia e Foshnjes parashkollor Shkoder (3333) INA Shkoder 382,800 2014-12-23 2014-12-24 158510250822014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SHTEPIJA FEMIJES PARASHKOLLORE SHKODER FAT 19337610 DT 12.12.2014
  Shkolla "A. Myftiu", Elbasan (0808) INA Elbasan 391,200 2014-12-23 2014-12-24 12810110982014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE ELEKTRIKE SHK."ALI MYFTIU"
  Bashkia Fushe Kruje (0716) INA Kruje 270,000 2014-12-23 2014-12-24 71221630012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj SA LIK,FAT NR 19337625 DT 18.12.2014 NGA BASHKIA F KRUJE