Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All IMAG All 18,613,212.00 44 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 285,774 2014-12-31 2014-12-31 20523910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot Mal rrethim Gurra
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 467,653 2014-12-29 2014-12-30 20423910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot Mal ndertim muri
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 47,142 2014-12-29 2014-12-29 24410050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan pastrimi i urave
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 426,511 2014-12-29 2014-12-29 24610050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan RIPARIM SHKARKUESI
  Komuna Kodovjak (0810) IMAG Gramsh 98,160 2014-12-26 2014-12-29 32824310012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2431001 Fat.nr.17163777 dt:16.12.2014 nga Komuna Kodovjta
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 129,180 2014-12-24 2014-12-26 19523910012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Komuna Labinot Mal riparime
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 343,834 2014-12-24 2014-12-24 19323910012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Labinot Mal ndertim ure
  Komuna Zavaline (0808) IMAG Elbasan 457,440 2014-12-10 2014-12-11 17424000012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Zavaline Elbasan Mirmbajtje Rruge
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 500,000 2014-12-09 2014-12-10 18323910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Komuna Labinot Mal ndertim ure
  Komuna Bradashesh (0808) IMAG Elbasan 245,520 2014-12-05 2014-12-05 25823810012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Bradashesh hidroizolim i shkolles fillore fshati kurukullak
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 730,440 2014-11-26 2014-11-27 16823910012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Komuna Labinot Mal riparime
  Komuna Klos (0808) IMAG Elbasan 417,360 2014-11-25 2014-11-26 13723900012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore Komuna klos pastrim perroi
  Komuna Funar (0808) IMAG Elbasan 380,544 2014-11-25 2014-11-26 19523820012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore mirembajtje Komuna Funar
  Komuna Gracen (0808) IMAG Elbasan 225,504 2014-11-24 2014-11-25 12323840012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim blerje dru zjarri Komuna Gracen
  Komuna Zavaline (0808) IMAG Elbasan 151,560 2014-11-24 2014-11-24 16124000012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Komuna Zavaline Elbasan Mirmbajtje
  Komuna Gostime (0808) IMAG Elbasan 1,556,823 2014-11-21 2014-11-21 27123830012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIK.RRUGE KOMUNA GOSTIME
  Komuna Gjergjan (0808) IMAG Elbasan 67,731 2014-11-17 2014-11-18 33023870012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 5% garanci Punimesh komuna Gjergjan
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 474,720 2014-11-12 2014-11-13 15323910012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Komuna Labinot-Mal materiale shpenzime transporti
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) IMAG Elbasan 157,140 2014-11-12 2014-11-13 20210050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi i Kullimit Elbasan Pastrim I urave
  Komuna Labinot Mal (0808) IMAG Elbasan 452,920 2014-11-07 2014-11-07 15123910012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj komuna Labinot- Mal mirmbajtje rruge