Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All HEKURAN VELIAJ All 1,143,447.00 13 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Klubi I Futbollit Patos (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 65,000 2014-12-16 2014-12-17 17021120052014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale K Shumesportesh 2112005 likujdim fature
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Patos (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 395,000 2014-12-15 2014-12-16 3921120062014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem Sh.a ujesjelles Patos 2112006 materiale
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 32,000 2014-12-10 2014-12-11 14221120022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 materiale
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 9,800 2014-12-04 2014-12-05 13321120022014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 likujdim fature
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 51,500 2014-12-04 2014-12-05 13221120022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 likujdim fature
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 10,000 2014-12-04 2014-12-05 13421120022014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 likujdim fature
  Sherbimi Komunal i Qytetit Ballsh (0924) HEKURAN VELIAJ Mallakaster 190,000 2014-11-19 2014-11-19 107 2131010 2014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes PAGESE PER HEKURAN VELIAJ NGA SEKTORI I PASTRIM GJELBERIMIT BALLSH
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 78,000 2014-11-14 2014-11-14 12121120022014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 likujdim fature
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 10,000 2014-11-11 2014-11-12 11821120022014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 52,497 2014-10-27 2014-10-28 56021120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Bashkia Patos (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 100,650 2014-10-27 2014-10-28 55921120012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Bashkia Patos 2112001 likujdim fature
  Nd-ja Rregullimit Territorit (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 135,000 2014-10-27 2014-10-28 11121120022014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Nd.rreg.Terit.Patos 2112002 materiale
  Komuna Mbrostare (0909) HEKURAN VELIAJ Fier 14,000 2014-10-27 2014-10-28 44724100012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj K Mbrostar Fier 2410001 likujdim fature
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >