Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All HOTEL - VICTORIA All 1,585,300.00 22 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 4,800 2014-12-29 2014-12-30 72910180012014 Shpenzime per pritje e percjellje SHISH Lik shp pritje prog 827/1 dt 18.12.2014 fat 15047735
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 474,000 2014-12-26 2014-12-30 349610130492014 Shpenzime per pritje e percjellje QSUT SHPENZIME HOTELI UP 10 DT 05.11.14 NJOF FIT 4860/3 DT 07.11.14 KO 4860/4 DT 07.11.14 PV 4860/5 DT 16.11.14 FAT 991 SR 15047704 DT 16.11.14
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 188,500 2014-12-17 2014-12-19 69910180012014 Shpenzime per pritje e percjellje SHISH Pritje percjellje prog 738/4,678/19,828/2,678/20,704/4 fat 15047694 /14047711/12/15/10/18/15047693
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 16,800 2014-11-07 2014-11-10 59510180012014 Shpenzime per pritje e percjellje SHISH Pritje percjellje progr 719/3,714/3,678/1 fat 15047664/668/678
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 79,900 2014-10-22 2014-10-23 56210180012014 Shpenzime per pritje e percjellje SHISH Lik pritje percjellje prog 675/2 dt 30.09.2014 fat 15047651/657
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 37,200 2014-10-13 2014-10-14 53310180012014 Shpenzime per pritje e percjellje SHISH Shp pritje percjellje program 632/17 dt 18.09.2014 fat 15047635 dt 21.09.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 4,800 2014-09-23 2014-09-23 47710180012014 Shpenzime per pritje e percjellje SHISH Pritje percjellje progr 400/4 dt 29.07.2014 fat 15047594 dt 29.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 7,200 2014-09-23 2014-09-23 47610180012014 Shpenzime per pritje e percjellje SHISH Pritje percjellje progr 241/8 dt 23.07.2014 fat 875 dt 23.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 7,000 2014-09-23 2014-09-23 47810180012014 Shpenzime per pritje e percjellje SHISH Pritje percjellje progr 561/1 dt 13.08.2014 fat 898 dt 13.08.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 137,300 2014-07-29 2014-07-30 35510180012014 Shpenzime per pritje e percjellje SHISH Lik pritje percjellje progr 357,374/1,54/2,89/12,2647/10,fat 807/815/821/830/862 dt 04.07.2014 fat 14 dt 04.07.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 12,000 2014-05-27 2014-05-28 23810180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 shish pritje delegacioni fat 801 dt 09.05.2014 sr 15047513 prog 236/9 dt 06.05.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 12,000 2014-05-27 2014-05-28 23910180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 shish pritje delegacioni fat796 sr 15047508 dt 06.05.2014 prog 182/10 dt 02.05.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 98,000 2014-04-21 2014-04-21 14710180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1018001 Shish shpenzime per pritje delegacioni programi nr.101/14 dt.31.03.2014 i klasifikuar konfidencial ft.nr.771 dt.02.04.2014 seri 06711882
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 9,600 2014-04-21 2014-04-21 14310180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1018001 Shish shpenzime per pritje delegacioni programi nr.247/5 dt27.03.2014 i klasifikuar konfidencial ft.nr.764 dt.27.03.2014 seri 06711875
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 7,200 2014-04-21 2014-04-21 13510180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1018001 Shish shpenzime per pritje delegacioni programi nr.58 dt.20.01.2014 i klasifikuar konfidencial ft.nr.682 dt.21.01.2014
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 7,200 2014-04-21 2014-04-21 14110180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1018001 Shish shpenzime per pritje delegacioni programi nr.177 dt.26.02.2014 i klasifikuar konfidencial ft.nr.725 dt.28.02.2014 seri 06711886
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 16,800 2014-04-21 2014-04-21 14810180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1018001 Shish shpenzime per pritje delegacioni programi nr.101/14 dt.31.03.2014 i klasifikuar konfidencial ft.nr.770 dt.01.04.2014 seri 06711881
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 13,500 2014-04-21 2014-04-21 14010180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1018001 Shish shpenzime per pritje delegacioni programi nr.80/1 dt.27.02.2014 i klasifikuar konfidencial ft.nr.726 dt.28.02.2014 seri 06711887
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 5,100 2014-04-21 2014-04-21 14210180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1018001 Shish shpenzime per pritje delegacioni programi nr.89/3 dt.12.03.2014 i klasifikuar konfidencial ft.nr.742 dt.12.03.2014 seri 06711853
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) HOTEL - VICTORIA Tirane 14,400 2014-04-21 2014-04-21 13610180012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1018001 Shish shpenzime per pritje delegacioni programi nr.35 dt.12.01.2014 i klasifikuar konfidencial ft.nr.683 dt.14.01.2014