Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All HIGJENA All 34,249,373.00 37 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kozare (0217) HIGJENA Kuçove 107,748 2014-12-23 2014-12-26 59425310012014. Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenzime pastrimi tetor 2014 komuna kozare kod.2531001 fat.17798505
  Komuna Kozare (0217) HIGJENA Kuçove 37,252 2014-12-23 2014-12-26 59425310012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenzime pastrimi tetor 2014 komuna kozare kod.2531001 fat.17798505
  Komuna Perondi (0217) HIGJENA Kuçove 731,863 2014-12-24 2014-12-26 63125300012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pagese sherbim pastrimi komuna perondi kod.2530001 fat.09831027
  Komuna Perondi (0217) HIGJENA Kuçove 261,968 2014-12-24 2014-12-26 63225300012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pagese sherbim pastrimi komuna perondi kod.2530001 fat.09831024
  Bashkia Kucove (0217) HIGJENA Kuçove 1,584,217 2014-12-04 2014-12-09 46521240012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenzime per situacion pastrimi nentor 2014 bashkia kucove kod.2124001 fat.17798503
  Komuna Gradisht (0922) HIGJENA Lushnje 278,359 2014-11-26 2014-11-27 16926090012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2609001 Komuna Gradisht, Sa xhirojme ne llogari per likujd. te Kontrates sherbim per grumbullimin dhe transp. e mbetjeve urbane sipas fat seri 09831050, Nr: 31, dt:31.10.2014
  Komuna Kozare (0217) HIGJENA Kuçove 44,298 2014-11-26 2014-11-27 52825310012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenzime pastrimi komuna kozare kod.2531001 fat.09831049
  Bashkia Kucove (0217) HIGJENA Kuçove 1,887,780 2014-11-10 2014-11-10 42621240012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenzime situacion pastrimi bashkia kucove klod.2124001 fat.17798501
  Komuna Kozare (0217) HIGJENA Kuçove 300,000 2014-10-30 2014-10-30 46525310012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenzime per sherbime pastrimi komuna kozare kod.2531001 fat.09831049
  Bashkia Kucove (0217) HIGJENA Kuçove 1,756,597 2014-10-22 2014-10-22 40621240012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pagese situacion pastrimi bashkia kucove kod.2124001 fat.09831047
  Komuna Perondi (0217) HIGJENA Kuçove 548,947 2014-10-16 2014-10-17 48825300012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenzime pastrimi komuna perondi kod.2530001 fat.09831021
  Bashkia Kucove (0217) HIGJENA Kuçove 738,914 2014-10-02 2014-10-02 37221240012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenz.situacioni i pastrimit bashkia kod.2124001 fat.09831043
  Bashkia Kucove (0217) HIGJENA Kuçove 1,150,000 2014-09-25 2014-09-26 36321240012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pagese situacion pastrimi bashkia kod.2124001 fat.09831043
  Komuna Kozare (0217) HIGJENA Kuçove 344,298 2014-09-22 2014-09-23 48225310012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit shpenzime per sherbim pastrimi komuna kozare kod.2531001 fat.09831045
  Komuna Gradisht (0922) HIGJENA Lushnje 309,288 2014-09-15 2014-09-16 11926090012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2609001 Komuna Gradisht, Sa xhirojme ne llogari per likujd. te Kontrates sherbim per grumbullimin dhe transp. e mbetjeve urbane sipas fat seri 09831042, dt:04.08.2014
  Komuna Gradisht (0922) HIGJENA Lushnje 123,715 2014-09-16 2014-09-16 12426090012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2609001 Komuna Gradisht, Sa xhirojme ne llogari per likujd. te Kontrates sherbim per grumbullimin dhe transp. e mbetjeve urbane sipas fat seri 09831046, Nr: 27, dt:10.09.2014
  Komuna Kozare (0217) HIGJENA Kuçove 344,298 2014-08-27 2014-08-28 43325310012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pagese sherbim pastrimi korrik 2014 komuna kozare kod.2531001 fat.09831041
  Bashkia Kucove (0217) HIGJENA Kuçove 1,945,669 2014-08-11 2014-08-12 310021240012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pagese situacion pastrimi korrik 2014 bashkia kucove 2124001 fat.09831039
  Bashkia Kucove (0217) HIGJENA Kuçove 1,823,887 2014-07-17 2014-07-17 26721240012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pagese situacion pastrimi bashkia kod.2124001
  Bashkia Kucove (0217) HIGJENA Kuçove 1,800,170 2014-07-10 2014-07-15 25021240012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit pageses situacion pastrimi bashkia kod.2124001 fat.09831033