Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GENTIAN SADIKU All 885,480.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Arsimore Lushnjë (0922) GENTIAN SADIKU Lushnje 388,800 2014-12-30 2014-12-31 29410111052014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1011105 Zyra Arsimore Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per likujd. Blerje mjete sportive sipas fat Nr.14, dt:30.12.2014, Urdher prok Nr.22, dt;19.12.2014
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) GENTIAN SADIKU Kukes 232,800 2014-12-22 2014-12-23 41210160682014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1016068Dyshek batania dhe pelerina fat nr 19219012 dt 11.12.2014
  Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) GENTIAN SADIKU Kruje 136,800 2014-12-18 2014-12-19 15110130322014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013032 DSHP KRUJE LIK I FATURES ME NR 10 ME NR SERIAL 19219010 DT 10.12.2014
  Qendra e fomimit profesiona Tirane nr.4 (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 41,880 2014-12-17 2014-12-19 14110250392014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1025039 DRF. PP4 lik ft bl mat per kabinetin e rrobaqepsise,UP 33 dt 19.11.14,Vl perf 25.11.14,njoft fit 1.12.14,Fat 002 seri 19219002 dt 1.12.14,FH 23 dt 2.12.14
  Bashkia Kamez (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 85,200 2014-12-16 2014-12-18 9321660012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Nd Ujsjelles Kanalizime Kamez Blerje rroba up. nr.24 dt.01.12.2014 Fo. dt.02.12.2014 Rv. dt.03.12.2014 njof. fit. APP dt.04.12.2014 kont.05.12.2014 ft.302 dt.08.12.2014 seria 6481522 fh. nr.24 dt.08.12.2014 AMD dt.08.12.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >