Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G & K All 17,442,686.00 13 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Sauk (3535) G & K Tirane 830,000 2014-12-24 2014-12-26 19028110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Mbikqyres punimesh rikonstr rruga e shkolles urdh 1342/5 dt 07.08.2012 kontr vazhd 07.08.2012 fat 35 dt 19.12.2014
  Komuna Sauk (3535) G & K Tirane 390,000 2014-12-24 2014-12-26 19528110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Farke Mbikqyres ndert KUZ urdh 1595/6 dt 23.12.2008 kontr 23.12.2008 fat 34 dt 19.12.2014
  Komuna Sauk (3535) G & K Tirane 612,000 2014-12-24 2014-12-26 19228110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke mbikqyres punimesh urdh 2448/5 dt 18.03.2013 kontr vazhd 18.03.2013 fat 37 dt 19.12.2014
  Komuna Sauk (3535) G & K Tirane 565,999 2014-12-24 2014-12-26 19428110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Mbikqyres punimesh sistemim asfaltim urdh 905/5 dt 16.06.2014 kontr vazhd fat 38 dt 19.12.2014
  Komuna Sauk (3535) G & K Tirane 382,000 2014-12-24 2014-12-26 19128110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke mbikqyres punimesh rikonstr rruga qender urdh 1856/7 dt 25.01.2013 kontr 25.01.2013 fat 39 dt 19.12.2014
  Bashkia Vore (3535) G & K Tirane 406,800 2014-12-23 2014-12-24 28121650012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Vore,lik stod proj vendosje antizhurma,urdh prok nr 2 dt 7.03.2013,ftese oferte 21.3.2013,njoft fit 2/2 dt 1.04.2013,fat 28 dt 14.10.2014 seri 05013827,proc verb marje dorez 8.04.2013
  Komuna Sauk (3535) G & K Tirane 150,000 2014-12-23 2014-12-24 18828110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Lik mbikq.pun rruga 'karburant kontr vazhd 21.11.2008 fat 33 dt 19.12.2014
  Komuna Sauk (3535) G & K Tirane 543,000 2014-12-23 2014-12-24 18928110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Lik mbikq.pun rruga 'Mustafa Xhabrahami" kontr vazhd 14.02.2013 fat 36 dt 19.12.2014 urdh 1854/7
  Bashkia Vore (3535) G & K Tirane 885,600 2014-12-10 2014-12-11 25121650012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Vore lik stud projekt sist asf rr.brendshme,urdh prok nr 271 dt 18.12.2013,njoft fit 17.01.2014, kontr 07.02,fat 27 dt 14.10.2014 seri 05013827
  Komuna Sauk (3535) G & K Tirane 9,235,000 2014-09-29 2014-09-29 12028110012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Projektim rrugesh , kont ne vazhdim nr.1391/3 dt.29.08.2012 fat.nr.126 dt.25.09.2014 procesverbal marrje dorezim dt.15.10.2012 likuidim total. seria 05013826
  Bashkia Vore (3535) G & K Tirane 1,578,000 2014-08-27 2014-08-27 165 21650012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia Vore lik stud projekt sist asf rr.brendshme,urdh prok nr 152 dt 08.04.2013,njoft fit 29.04.2013, kontr 10.05.2013,fat 24 dt 22.07.2014 seri 050113824,urdh likuidimi 152 dt 30.07.2014
  Komuna Katundi I Ri (0707) G & K Durres 1,296,000 2014-06-02 2014-06-03 8123680012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 0707 KOM KATUNDI RI 2368001 PROJEKTI KANALIZIMI UJRAVE TE ZEZA FSHATI RINIA
  Bashkia Shkoder (3333) G & K Shkoder 568,287 2014-01-17 2014-01-20 95921410012013 Unspecified bashkia shkoder likuj fat nr 05013813 dt 18.12.2013
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >