Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FRANKO CONSTRUCTION All 36,312,586.00 12 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 630,554 2014-12-30 2014-12-31 24910140442014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 602-instituti i mjekesise Nderitmi i dhomes se arshives,kont vazhdim nr 1675 dt 13.10.2014 sit dt 29.12.2014 fat nr 27 dt 29.12.2014 sr 87110927
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 13,167,794 2014-12-30 2014-12-31 72610140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MINISTRIA E DREJTESISE Rikons ambjente arkives kont vazhdim nr 4136/9 dt 21.10.2014 sit dt 29.12.2014 fat nr 30 dt 30.12.2014 sr 87110930
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 355,119 2014-12-30 2014-12-31 25010140442014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 602-instituti i mjekesise rikonstruksion i ndertesave te morgut kont vazhdim nr 1674 dt 13.10.2014 sit dt 29.12.2014 pv dt 29.12.2014 fat nr 28 dt 29.12.2014 sr 87110928
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 1,308,049 2014-12-30 2014-12-31 42710050012014 Sherbime te tjera Min.Bujqesise sherb dhe riparim zyrash, likj.totl. kont 8255/3 dt 05.12..14, u.p. nr 8251/1nj.ft nr 8251/4 dt 04.12.14,p.v.m.dorezim. dt 26.12.14,sit punimsh. fat nr 29 dt 29.12.14,s. 87110929
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 199,915 2014-12-23 2014-12-24 87610930012014 Sherbime te tjera 602 MEI lyerje,up nr 39 dt 01.12.2014,ftese per oferte dt 02.12.2114,njofti fit dt 11.12.2014,fat nr 26 dt 17.12.2014,seri 87110926
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 3,129,123 2014-12-22 2014-12-23 23910140442014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 602-instituti i mjekesise ligjore Rikonstruksion i ndertesave te morgut,up nre 1470 dt 01.09.14,njof fit dt 08.10.2014,kont nr 1674 dt 13.10.2014,sit pjesor dt 07.12.14,fat nr 22 dt 08.12.2014 sr 87110922
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 1,400,454 2014-12-22 2014-12-23 23810140442014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 602-instituti i mjekesise ligjore Ndertimi dhomes se arshives,up nr 1469 dt 01.09.2014,njof fit 08.10.2014,kont nr 1675 dt 13.10.2014,sit pjesor dt 07.12.2014,fat nr 21 dt 08.12.2014 sr 87110921
  Sherbimi mjeko ligjor (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 357,360 2014-12-19 2014-12-19 22910140442014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602-instituti i mjekesise ligjore lyerje godine UP 50 dt.02.12.14 nj.fituesi 02.12.14 pcv 21 dt.10.12.14 nj.fituesi 10.12.14 ft.25 dt.17.12.14 seri 87110925
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 14,339,710 2014-12-17 2014-12-18 63910140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MINISTRIA E DREJTESISE rikonstruksioni arkiva gjyqesore,up nr 4136 dt 05.06.2014,app dt 09.06.2014 njof fit 07.10.2014,kon nr 4136/9 dt 21.10.2014,fat nr 23 dt 09.12.2014 sr 87110923,sit dt 09.12.2014
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 199,915 2014-12-16 2014-12-18 84710930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 MEI rikonstruksion nderte,shtese kontrate nr 6310/4 dt 26.11.2014,urdher nr 423 d t11.12.2014,fat nr 20 dt 01.12.2014,seri 87110920
  Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 1,026,593 2014-12-10 2014-12-12 83010930012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 231-466 MEI rikonstruksion,up nr 294 dt 15.09.2014,njoftim fit dt 13.10.2014,kontrate nr 5290/9 dt 14.10.2014,fta nr 17 dt 12.11.2014,seri 87110917,akt kolaudimi
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) FRANKO CONSTRUCTION Tirane 198,000 2014-04-04 2014-04-04 10010730012014 Sherbime te tjera KQZ Ndert rampa up 48 dt 08.05.2012 kontr 3999/10 dt 16.05.2013 sit perf 05.02.2014 fat 1 dt 05.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >