Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLONJA All 75,228,813.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 679,953 2014-12-23 2014-12-24 41628090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kashar Lik rikonstr rruga pezakeve kontr vazhd 2391/3 dt 22.04.2014 fat 40 dt 16.09.2014
  Universiteti i Tiranës, Instituti i Fizikës Bërthamore të Zbatuar (3535) FLONJA Tirane 1,257,300 2014-12-23 2014-12-24 14110112042014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Inst.Fizikes Bertham MIREMBAJTJE DERTESE URDH 2084/4 DT 26.09.2014 KONTRATE 2084/2 DT 19.09.2014 FAT 1 DT 3.12.2014 SERI 19227701
  Bashkia Tirana (3535) FLONJA Tirane 247,500 2014-12-23 2014-12-24 124021010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashkia Tirane 5% garanci nderitm dy qendra shkresa 2049 dt 17.12.10 ko ne vazhd 6824 dt 10.08.09 pv perf 10.11.08 pb koladu 18.09.09
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 480,480 2014-12-23 2014-12-24 39010110392014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1011039 UT Rektorati shp. mirembajtje up 55 dt 18.07.2014 jnj. fit 21.07.2014 fat 6 dt 17.12.2014 seri 19227706
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) FLONJA Tirane 1,852,632 2014-12-17 2014-12-19 238101114020141 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Fak Shk Natyres njoftim kontra nr 2084/4 dt 26.09.2014,kontrate nr 2084/2 dt 19.09.2014,situaci dt 15.12.2014,fat nr 3 dt 15.12.2014,seri 19227703
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 2,017,752 2014-12-18 2014-12-19 36710110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati rikostruksion kontrate 2701/6 dt 26.12.2013 sit 22.10.2014 fat 45 dt 22.10.2014 seri 86952895
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 7,364,252 2014-12-18 2014-12-19 13810110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati rikostruksion kontrate 3131/1 dt 3.12.2013 sit 25.11.2014 fat 49 dt 25.11.2014 seri 86952899
  Komuna Vaqarr (3535) FLONJA Tirane 79,866 2014-12-16 2014-12-17 17828010012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala Komuna Vaqarr lik 466lik 5% garanci reth varreza,urdh 61 dt 10.11.2014,proc verb dt 20.11.2014,situac dt 18.11.2014,urdh lik 72 dt 15.12.2014
  Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 921,261 2014-12-04 2014-12-04 39328090012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala Komuna Kashar Lik 5% garanci rikonstr ruga 'Tefta Tashko" kontr vazhd 14.01.2013 sit perf 14.08.2013 pv perf garancie 06.10.2014 urdh lik 101 dt 19.11.2014
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) FLONJA Elbasan 2,843,843 2014-11-13 2014-11-14 30810110992014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore mirembajtje objekteve Universiteti El
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) FLONJA Elbasan 712,789 2014-11-13 2014-11-14 30910110992014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore mirembajtje objekte Universiteti El
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) FLONJA Tirane 875,712 2014-11-13 2014-11-13 19710111412014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Fak.Drejtesise mirembajtje nderese up 55 dt 18.07.2014 fat 47 dt 11.11.2014 pv 11.11.2014 kontrate 2084/2 dt 19.09.2014
  Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 3,323,374 2014-10-27 2014-10-27 34428090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Kashar Lik nderti rruga Pezakeve up 48 dt 27.12.2013 pv 16.01.2014 bvend lidh kontr 239/1 dt 22.04.2014 kontr 2391/3 prot 22.04.2014 sit 1 dt 05.09.2014 fat 39 dt 05.09.2014 seri 86952889
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 14,668,557 2014-10-17 2014-10-20 29210110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati rikostruksion kontrate ne vbazhdim 2701/6dt 26.12. sit nr 4 fat 35 dt 15.08.2014 seri 869528852013
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 47,932 2014-10-15 2014-10-16 28710110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre UT Rektorati TVSH URDH 2977 DT 14.10.2014 FAT 22 DT 20.04.2014 SERI 86952872
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) FLONJA Tirane 1,697,760 2014-10-10 2014-10-13 17010111422014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Fak.Ekonomik MIREMBAJTJE GODINE URDH 55 DT 18.07.2014 KONTRATE 2084/2 DT 19.09.2014 SIT 8.110.2014 PV M DOREZ 8.10.2014 FAT 30 DT 8.10.2014 SERRI 86952891
  Shkolla e Gjuheve te Huaja (3535) FLONJA Tirane 276,000 2014-09-24 2014-09-25 7610110632014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Shk.mesme Gjuhet e Huaja shp lyerje up 9 dt 10.7.1014 ftes 13.7.14 njf 17.7.14 pv vl 17.7.14 sit 5.8.14ft 32 d 5.8.14 s 86952882 pv md 5.8.14
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 5,909,418 2014-09-03 2014-09-04 229110110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati RIKOSRTUKSION KONTRATE 2701/1 DT 26.12.2013 SIT 3 DT 5.8.2014 FAT 31 DT 5.08.2014 SERI 86952881
  Komuna Kashar (3535) FLONJA Tirane 2,254,741 2014-08-28 2014-08-29 26228090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kashar Lik sit perf rikonstr rruga Tefta Tashko Koco up 24.1 dt 13.05.2014 vend lidh kontr 1156/1 dt 13.05.2014 kontr 19.05.2014 sit perf 19.06.2014 fat 28 dt 19.06.2014 akt kol 25.06.2014
  Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) FLONJA Tirane 384,000 2014-08-15 2014-08-18 14410111422014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Fak.Ekonomik mirembajtje up 6 dt 25.07.2014 pv 14.07.2014 pv 4.08.2014 ft. oferte 24.07.2014 sit 11.08.2014 fat 33 dt 11.08.2014 seri 86952883