Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLED All 21,087,559.00 25 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Corovode (0232) FLED Skrapar 2,883,231 2014-12-29 2014-12-30 50021390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 81/17043581dt 24.12.2014 Ur-Prok 39 dt 01.09.2014 SIT 03 reh.venddep.egzistues corovode
  Komuna Kozare (0217) FLED Kuçove 1,093,032 2014-12-24 2014-12-26 5925310012014 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet shpenzime per mbjellje peme dekorative komuna kozare kod.2531001 fat.17043580
  Bordi i Kullimit Berat (0202) FLED Berat 438,000 2014-12-23 2014-12-24 24510050672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bordi i kullimit per fled riparim saracineske 1005067
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 132,420 2014-12-18 2014-12-19 38821240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenz. per mirmb . e rrugeve kodi 2124004 fat. nr 17043575 dt 18.12.2014 kontr. dt 24.07.214 kodi 2124004
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 267,000 2014-12-11 2014-12-12 34521240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenzime per mirembajtje rruge ndermarja komunale kod.2124004 fat.17043558
  Bashkia Corovode (0232) FLED Skrapar 3,096,240 2014-12-02 2014-12-03 41421390012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 60/17043560dt 01.12.2014 Ur-Prok 39 dt 01.09.2014 SIT 02 reh.venddep.egzistues corovode
  Komuna Kozare (0217) FLED Kuçove 3,276,550 2014-11-26 2014-11-27 52525310012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore ndertim shkolla frasher komuna kozare kod.32531001 fat.06925124
  Bordi i Kullimit Berat (0202) FLED Berat 174,000 2014-11-17 2014-11-18 21110050672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Bord Kullimit per Fled riparim fat nr 56 1005067
  Bashkia Corovode (0232) FLED Skrapar 2,941,770 2014-11-06 2014-11-06 35821390012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2139001 Skrapar;Bashkia Çorovode; Fature nr 53/17043553dt 05.11.2014 Ur-Prok 39 dt 01.09.2014 SIT 01 reh.venddep.egzistues corovode
  Bordi i Kullimit Berat (0202) FLED Berat 2,151,253 2014-11-03 2014-11-05 19410050672014 Shpenz. per rritjen e AQT - pritat mbrojtese e te ngjashme Bordi i kullimit per Fled mbrojtja nga lumi munishtire situacion 23.08.2014 1005067
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 111,360 2014-10-29 2014-10-29 29221240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenzime mirembajtje ndermarja komunale kod.2124004 fat.17043549
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 98,400 2014-10-14 2014-10-14 25221240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenzime per materiale tjera ndermarja komunale kod.2124004 fat.17043537
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 105,120 2014-10-14 2014-10-14 25321240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenzime per materiale tjera ndermarja komunale kod.2124004 fat.17043538
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 181,680 2014-09-18 2014-09-18 23021240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenzime per mirembajtje rruge ndermarja komunale kod.2124004 fat.17043693
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 228,000 2014-08-19 2014-08-19 21021240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenz per mirembajtje rruge nd.komunale kodi 2124004 fat 05607411
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 190,366 2014-08-14 2014-08-15 19921240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenz per mirembajtje rruge nd.komunale kodi 2124004 fat 05607405,05607406,05607407,0567408,0567409
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 212,400 2014-08-07 2014-08-07 18921240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenz per mirembajtje rruge nd.komunale kodi 2124004 fat 05607404
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 97,800 2014-08-06 2014-08-07 18721240042014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore shpenzime per mirembajtje ndermarja komunale kod.2124004 fat.05607402,05607499
  Nd-ja Komunale Banesa (0217) FLED Kuçove 133,380 2014-07-30 2014-07-31 18221240042014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj shpenzime per mirembajtje ndermarja komunale kod.2124004 fat.05607497,05607498
  Bordi i Kullimit Berat (0202) FLED Berat 2,079,702 2014-07-18 2014-07-22 11810050672014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bordi i Kullimit Berat per Fled mbrojtje nga lumi munishtir kontrata 350 dt 17.06.2014 1005067