Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FJORTES All 13,165,598.00 69 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) FJORTES Vlore 130,981 2014-12-24 2014-12-26 21521590012014 Karburant dhe vaj BASHKIA SELENICE 2159001 BLERJE KARBURANTI FATURA NR.357 DT.16.12.2014
  Bashkia Vlore (3737) FJORTES Vlore 280,800 2014-12-23 2014-12-24 77121460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim gaz gatimi bashkia 2146001 fat 359 dt 18.12.2014
  Qarku Vlore (3737) FJORTES Vlore 102,267 2014-12-24 2014-12-24 27220370012014 Karburant dhe vaj 2037001 K QARKUT GAZOIL FAT 15.12.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Selenice (3737) FJORTES Vlore 200,000 2014-12-23 2014-12-23 2321590022014 Subvencione te tjera BLERJE GAZOIL UJESJELLERSI SELENICE 2159002 FATURA NR.353DT.15.12.2014 LIKUJDIM PJESOR
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) FJORTES Vlore 100,500 2014-12-17 2014-12-18 24910290082014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTIGJYKATA E APELIT 1029008 FATURA NR.356 DT 15.12.2014 SERIA 18141056
  Gjykata e rrethit Vlore (3737) FJORTES Vlore 166,992 2014-12-15 2014-12-16 17610290492014 Karburant dhe vaj KARBURANT SIPAS KONTRATES 30.04.2014 GJ.RRETHIT 1029040 FATURA NR.354 DT.15.12.2014 SERIA 18141054
  Bashkia Vlore (3737) FJORTES Vlore 167,544 2014-12-10 2014-12-11 70021460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GAZ GATIMI BASHKIA 2146001 FAT 331 DT 30.11.2014
  Gjykata e rrethit Vlore (3737) FJORTES Vlore 175,620 2014-12-03 2014-12-04 15910290402014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI GJYKATA E RRETHIT 1029040 SIPAS KONTRATES FATURA NR.320 DT.24.11.2014 SERIA NR.16072470
  Bashkia Selenice (3737) FJORTES Vlore 171,960 2014-11-27 2014-11-27 19221590012014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.311 DT.19.11.2014 SERIA 16072461
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) FJORTES Vlore 100,500 2014-11-20 2014-11-21 22010290082014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI GJYKATA E APELIT 1029008 FATURA NR.308 DT.17.11.2014 SERIA 16072458
  Qarku Vlore (3737) FJORTES Vlore 106,714 2014-11-21 2014-11-21 23020370012014 Karburant dhe vaj 2037001 K QARKUT GAZOIL FAT 17.11.2014
  Bashkia Vlore (3737) FJORTES Vlore 320,860 2014-11-13 2014-11-14 60721460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GAZ GATIMI BASHKIA 2146001 FAT 282 DT 30.10.2014
  Zyra e Punes Vlore (3737) FJORTES Vlore 112,680 2014-11-12 2014-11-13 19310250372014 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) KARBURANT Z.PUNES 1025037 FAT 275 DT 28.10.2014
  Spitali Vlore (3737) FJORTES Vlore 999,978 2014-11-13 2014-11-13 46310130242014 Karburant dhe vaj 1013024 SPITALI BLERJE KARBURANT FAT 21.10.2014
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) FJORTES Vlore 213,360 2014-11-13 2014-11-13 14910120702014 Karburant dhe vaj 1012070 DRMK BLERJE KARBURANT FAT 11.11.2014
  Gjykata e rrethit Vlore (3737) FJORTES Vlore 181,140 2014-11-12 2014-11-13 14010290402014 Karburant dhe vaj BLERJE KARBURANTI KONTRATE DT.30.04.2014 GJYKATA E RRETHIT 1029040 FATURA NR.269 DT.24.10.2014 SERIA 16072419
  Komuna Brataj (3737) FJORTES Vlore 370,741 2014-11-11 2014-11-11 11428370012014 Karburant dhe vaj GAZOIL K.BRATAJ 2837001 FAT 231 DT 30.09.2014 FAT 261 DT 20.10.2014
  Dega e rezervave Vlore (3737) FJORTES Vlore 48,000 2014-11-10 2014-11-10 10010160972014 Karburant dhe vaj 1016097 REZERVAT BLERJE KARBURANT FAT16072418
  Nd-ja Ruget Rurale (3737) FJORTES Vlore 50,100 2014-10-24 2014-10-27 10020370242014 Karburant dhe vaj GAZOIL FAT.NR.836 DT.08.08.2011 RR.RURALE 2037024
  Nd-ja Ruget Rurale (3737) FJORTES Vlore 37,400 2014-10-24 2014-10-27 10320370242014 Karburant dhe vaj GAZOIL NR.FAT.467 DT.02.11.2012 RR.RURALE 2037024