Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ENEA MIJO All 169,896.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prefektura e qarkut Gjirokaster (1111) ENEA MIJO Gjirokaster 34,900 2014-12-31 2014-12-31 395210160662014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016066 PREFEKTI GJIROKASTER VENDODHJE EMBLEMES PMNZSH NE AUTOMJETIN ZJARFIKES, FAT TAT 16 SERIA 7340472 UP 63 DT 10.12.2014. FTESE PER OFERTE, PV 19.12.2014.
  Qarku Gjirokaster (1111) ENEA MIJO Gjirokaster 16,000 2014-12-29 2014-12-30 42120110012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2011001 KESHILLI I QARKUT GJIROKASTER KARTOLINA FAT NR 15 DT 15.12.2014 NR SER 7340468 UP NR 8 DT 09.12.2014 FTES OFERTE PV VLERES PERF
  Universitet "E. Çabej", Gjirokaster (1111) ENEA MIJO Gjirokaster 9,996 2014-12-17 2014-12-19 52210111082014 Kancelari 1011108 UNIVERSITETI GJIROKASTERKANCELARI FAT NR 13 DT 10.12.2014 NR SER 7340466 UP NR 2.12 DT 04.12.2014
  Bashkia Gjirokaster (1111) ENEA MIJO Gjirokaster 109,000 2014-11-14 2014-11-17 46721150012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2115001 BASHKIA GJIROKASTER , BANDEROLA PER 70 VJETORIN E ÇLIRIMIT, UP NR 32 DT 10.09.2014, FAT NR 11 DT 16.09.2014, NR SRIAL 42774112, FH NR 37 DT 16.09.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >