Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EURO-ALB All 8,074,946.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EURO-ALB Tirane 10,000 2014-12-30 2014-12-31 134121011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Nderm Punet nr 3 lik per diference MAT NDERTIMI KONT NE VAZHD 6/10 DT 15.07.14 FAT 44 DT 20.08.14 SR 01742345 FH 2 + 2/1 DT 08.08.14
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EURO-ALB Tirane 585,988 2014-11-13 2014-11-14 13421011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Nderm Punet nr 3 lik MAT NDERTIMI KONT NE VAZHD 6/10 DT 15.07.14 FAT 44 DT 20.08.14 SR 01742345 FH 2+2/1 DT 08.08.14
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EURO-ALB Tirane 1,607,700 2014-09-17 2014-09-18 10121011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Nderm Punet nr 3 lik mat hidraulike up 6 dt 25.04.14 njoft fit 6/5 dt 24.06.14 kont 6/10 dt 15.07.2014 fat 43 dt 01742343 dt 08.08.14 fh 2+2.1 dt 08.08.14 akt marrje ne dorz 08.08.14
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EURO-ALB Tirane 1,736,256 2014-08-13 2014-08-14 8921011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Nderm Punet nr 3 lik mat hidraulike up 6 dt 25.04.14 njoft fit 6/5 dt 24.06.14 kont 6/10 dt 15.07.2014 fat 43 dt 01742343 dt 08.08.14 fh 2+2.1 dt 08.08.14 akt marrje ne dorz 08.08.14
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EURO-ALB Tirane 1,207,321 2014-06-10 2014-06-11 5221011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Nderm Punet nr 3 lik mater marang , UP 7/13 DT 15.11.2012 NJOFT FIT 7/20 DT 11.12.12 KONT 7/19 DT 07.12.12 FAT 26 DT 01.02.2013 SR 01742326 FH 1 DT 01.02.13 AKT MARRJE NE DORZ 01.02.2013
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EURO-ALB Tirane 700,000 2014-05-21 2014-05-21 45 21011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101156 Nderm Punet nr 3 lik mater marangozi ,vazhd kontr 7/9 dt 16.7.2012, vazhdim fat 18 dt 28.9.2012 seri 01742318 , vazhdim fl hyr nr 14 dt 01.10.2012
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EURO-ALB Tirane 700,000 2014-03-20 2014-03-21 22 21011562014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101156 Nderm Punet nr 3 lik mater marangozi ,vazhd kontr 7/9 dt 16.7.2012,fat 18 dt 28.9.2012 seri 01742318 , fl hyr nr 14 dt 01.10.2012
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EURO-ALB Tirane 1,000,000 2014-02-26 2014-02-27 17 21011562014 Unspecified Nderm Punet nr 3 lik mater marang ,vzhd kontr 7/9 dt 16.7.2012,fat 18 dt 28.9.2012 seri 01742318,fl hyr nr 14 dt 1.10.2012
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EURO-ALB Tirane 527,681 2014-02-18 2014-02-18 11 21011562014 Unspecified 2101156 Nderm Punet nr 3 lik mater marangozi ,vazhd kontr 7/9 dt 16.7.2012,fat 18 dt 28.9.2012 seri 01742318 , fl hyr nr 14 dt 01.10.2012
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >