Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERGI All 391,023,572.00 57 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ERGI Tirane 20,000,000 2014-12-30 2014-12-31 130821010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane sit perfundimtar Ahmet gashi ko 113/5 dt 17.12.2012 sit perf 17.12.13 fat 13558034+13558027 + 13558044 dt 31.05.14 + 28.02.2014 + 22.05.14
  Komuna Pojan (1515) ERGI Korçe 669,180 2014-12-30 2014-12-31 31425000012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve KOMUNA POJAN KORCE KANALIZIM I UJRAVE TE BARDHA SIT.PERFUNDIMTAR FAT.NR.24 DT.20.12.2014
  Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) ERGI Elbasan 3,482,376 2014-12-30 2014-12-31 44010130592014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore riparim i tarraces Spitali Psikiatrik
  Komuna Funar (0808) ERGI Elbasan 3,037,449 2014-12-29 2014-12-30 21423820012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve rikonstruksion asfaltim rruge Mollagjesh Krrabe e vogel Komuna Funar
  Komuna Kodovjak (0810) ERGI Gramsh 4,637,045 2014-12-26 2014-12-29 32624310012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2431001 Fat.nr.15652816 dt:17.12.2014,situacion nr.KUZ fshati Bulçar nga Komuna Kodovjta
  Bashkia Elbasan (0808) ERGI Elbasan 1,675,296 2014-12-26 2014-12-29 91321090012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Elbasan lyerje suvatim fasadave ne qender
  Komuna Rajce (0821) ERGI Librazhd 4,992,522 2014-12-26 2014-12-29 39225940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOM.RRAJCE LB,LIK.FAT.NR.29 DT: 23.12.2014 RIKONSTRUKSION UJËSJELLËSI SUTRAJ DHE LAGJA QENDË
  Komuna Sterbleve (0821) ERGI Librazhd 1,938,000 2014-12-29 2014-12-29 19525930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore KOM.STEBLEVE LB,LIK.FAT.NR.28 DT:23.12.2014 KRYERJA E PUNIMEVE NË KOMUNËN STEBLEVË NDËRTIM I UJËSJELLËSIT BOROVË
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) ERGI Elbasan 17,314 2014-12-24 2014-12-26 24010050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan Mirmbajtje perroit zaranike elbasan
  Komuna Shushice (0808) ERGI Elbasan 940,500 2014-12-24 2014-12-26 28323980012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve RIK.K.U.Z KOMUNA SHUSHICE
  Komuna Shushice (0808) ERGI Elbasan 752,327 2014-12-24 2014-12-26 28423980012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve RIK.UJESJELLESI FUSHBULL KOMUNA SHUSHICE
  Komuna Shushice (0808) ERGI Elbasan 530,328 2014-12-24 2014-12-26 28223980012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIRM.UJESJELLESI KOMUNA SHUSHICE
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) ERGI Elbasan 26,832 2014-12-24 2014-12-26 24110050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan riparim shkarkuesi katastrofik posnovisht
  Bashkia Tirana (3535) ERGI Tirane 5,000,000 2014-12-23 2014-12-24 124521010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane ndertim shkolla ahmet gashi shkresa 3362/21 dt 11.03.14 sit 09.03.14 ko 7772/3 dt 13.09.13 fat 13558029 dt 04.03.14
  Bordi i Kullimit Elbasan (0808) ERGI Elbasan 323,851 2014-12-23 2014-12-24 23910050692014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bordi Kullimit Elbasan punime per digat e rezervuarit hotolishte
  Bashkia Tirana (3535) ERGI Tirane 1,498,986 2014-12-17 2014-12-22 105521010012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia Tirane 5% per shkollen ahmet gashi kont ne vazhd 113/5 dt 17.12.12 fat 0786643 dt 30.04.13
  Inspektoriati Shteteror i Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave ne nivel qendror ERGI Tirane 1,713,590 2014-12-17 2014-12-18 8310260852014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) inspekt shtet i mjedisit sit shp kv 14.11.14 fat 5.12.14 s 15652808 akt kolaudimi 5.12.14
  Komuna Sterbleve (0821) ERGI Librazhd 8,028,207 2014-12-15 2014-12-15 17725930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOM.STEBLEVE LB,LIKUDIM SITUACION PJESOR NR.1 NDËRTIM I SHKOLLËS 9-VJEÇARE NJË KATËSHE FUSHË-STUDËN
  Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ERGI Elbasan 15,611,585 2014-10-28 2014-12-12 29810110992014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve rikonsrtruksion Korpusi kryesor Universiteti El
  Komuna Bradashesh (0808) ERGI Elbasan 47,999 2014-12-09 2014-12-09 26323810012014 Shpenzime te tjera transporti Komuna Bradashesh Shpenzime transporti