Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERGES MAT All 12,601,063.00 17 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Universiteti i Tiranes (3535) ERGES MAT Tirane 496,323 2014-12-24 2014-12-26 39410110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1011039 UT Rektorati rikostruksion kontrate 38042 dt 19.12.2014 pv 22.12.2014 sit 22.12.2014 fat 23 dt 22.12.2014 seri 691697782083/3 dt2.09.2014 fat 22 dt 2.12.2014 serri 69169777 sit 4.11.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) ERGES MAT Tirane 604,981 2014-12-24 2014-12-26 39310110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1011039 UT Rektorati situacion punimesh kontrate 2083/3 dt2.09.2014 fat 22 dt 2.12.2014 serri 69169777 sit 4.11.2014
  Klinika Stomatologjike Universitare Tirane (3535) ERGES MAT Tirane 1,412,796 2014-12-17 2014-12-19 11110130532014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes KSUT mirmb ndertimore Up.178 dt, 24.09.2014 njft 178/4 dt. 24.09.2014 kontrate 296 dt. 18.11.2014 fat. 21(691697775 ) dt. 03.12.2014 sit.178/9 dt. 03.12.2014
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ERGES MAT Tirane 12,499 2014-12-17 2014-12-18 398108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 324 dt 19.11.2014,vendim KPP 592/2014 dt 05.11.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) ERGES MAT Tirane 1,002,060 2014-11-17 2014-11-18 32010110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati RIKOSTRUKSION KONTRATE 2083/3 DT 2.09.2014FAT 20 DT 1.11.2014 SER 691169774 SIT 1.11.2014
  Komuna Maminas (0707) ERGES MAT Durres 1,209,266 2014-10-22 2014-10-23 17523700012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 LIK FAT 17 DT 1.10.2014
  Materniteti Tirane (3535) ERGES MAT Tirane 1,851,886 2014-10-22 2014-10-23 41610130502014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SUOGJ M.GERALDINA rikonst. Up. 62 dt. 08.07.2014 njft. 62/4 dt. 08.08.2014 kontr.62/5 fnjt dt. 30.09.2014 form njoft.kontr neneshkruar 62/6 dt. 18.08.2014 fat. 16(691697700 dt. 15.09.2014 sit 15.09.2014 akt marrje dorez.09.09.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) ERGES MAT Tirane 1,314,591 2014-10-22 2014-10-23 29710110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati rikostruksion up 54 dt 18.07.2014 kontrate 2083/3 dt 2.09.2014 sit 1dt 17.10.2014 fat 19 dt 17.10.2014 serrti 69169773
  Kultura & Sporti (Sht.Pushimit Dr.) (0707) ERGES MAT Durres 2,750,231 2014-10-15 2014-10-16 13710160862014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1016086 SHTEPIA PUSH MIN BRENDSHME LYERJE E SUVATIM GODINASH
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) ERGES MAT Tirane 240,000 2014-09-11 2014-09-12 25410240012014 Sherbime te tjera 602-Kon.Lart.Shteti lyerje zyrash up 60 dt 13.6.14 ft.oferte, ft 15 dt 13.8.14 seri 69169769 nj.fituesi 19.6.14
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) ERGES MAT Tirane 17,750 2014-07-23 2014-07-23 209 10870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik kthim operat urdher brend 168 dt 27.06.2014,vend KPP nr 306/2014 dt 17.06.2014
  Bashkia Kamez (3535) ERGES MAT Tirane 457,680 2014-07-04 2014-07-07 25921660012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Bashkia Kamez Lyerje ambjente, up.nr.14 dt.20.03.14 pv.17.04.14 rap.perf. 14.04.14 njof. fit.70 dt.17.04.14 kont.80 dt.02.05.14 sit. perf.08.05.14 fat.13 dt.08.05.14 seria 69169766
  Qendra Kombetare e Licensimit (3535) ERGES MAT Tirane 282,000 2014-04-24 2014-04-24 5810041212014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602 QKL shpenzime lyerje ambiente ft 16.4.14 seri 69169764 up 5 dt 2.4.14 ftes oferte 4.4.14 nj.fit 7.4.14
  Komuna Ndroq (3535) ERGES MAT Tirane 330,000 2014-04-22 2014-04-23 3328030012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KOMUNA NDROQ blerje mat.sherbimi U P nr.8 dt.14.04.14 Ftese oferte dt.15.04.14 Pcv dt.16.04.14 njoftim fituesi dt.17.04.14 fat.nr.12 dt.18.04.14 seria 69169765 flete hyrje nr.5 dt.18.04.14
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) ERGES MAT Tirane 240,000 2014-04-15 2014-04-16 8510160572014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues lyerje objekti up 27 03.04.2014 pv 08.04.2014 fat 9 10.04.2014
  Bashkia Tirana (3535) ERGES MAT Tirane 49,000 2014-04-14 2014-04-15 186 2101001 21014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Bashkia Tirane lik lik 5 % per Qendren e trajnimit te kafsheve,kontr 10723 dt 11.12.2009,sit perf 10.01.2010,fat 40067681 dt 23.04.2010,proc verb kolaud 18.03.2010,proc verb mar.dorez 27.4.2011
  Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ERGES MAT Tirane 330,000 2014-02-13 2014-02-14 6110150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME materiae ndertimi up 82 dt 17.12.13 ftes eoferte 82/1 dt 17.12.13 fat 8 dt 08.01.14 sr 69169761 fh 2 dt 08.01.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >