Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERDI PRIFTI All 91,000.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e rrethit Puke (3330) ERDI PRIFTI Puke 13,000 2014-11-13 2014-11-17 14310290342014 Shpenzime gjyqesore gjykata puke kodi 1029034 shpenzime per avokat fat 02 dt.12.11.2014
  Gjykata e rrethit Puke (3330) ERDI PRIFTI Puke 20,000 2014-10-15 2014-10-20 13210290342014 Shpenzime gjyqesore gjykata puke kodi 1029034 SHPENZIME AVOKATI FAT 01 DT 14.10.2014
  Gjykata e rrethit Puke (3330) ERDI PRIFTI Puke 24,000 2014-06-06 2014-06-09 7010290342014 Shpenzime gjyqesore gjykata puke kodi 1029034 avokat fat.03 dt.28.05.2014
  Gjykata e rrethit Puke (3330) ERDI PRIFTI Puke 34,000 2014-03-20 2014-03-24 2410290342014 Shpenzime gjyqesore gjykata puke kodi 1029034 avokate fatura 2 dt 25.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >