Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ER-NO SHPK All 356,895.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Tropoje (1836) ER-NO SHPK Tropoje 121,795 2014-12-29 2014-12-30 15428200012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore kOMUNA tROPOJE SUPERVIZOR KONTRATE DT 01.08.2013 FT NR 28 DT 05.11.2014 AKT KONTROLLI SHTETI 2014
  ASHR Tirane (3535) ER-NO SHPK Tirane 112,800 2014-11-14 2014-11-14 43410130022014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore ASHR MBIKQYRJE PUNIMESH Rik Ambjenti Q.Shend. 3 UP.90/6 DT. 26.08.2014 FTO 90/7 DT. 26.08.2014 KONTR.90 DT. 13.09.2014 FAT.27 DT. 23.10.2014 SERI 87766928
  ASHR Tirane (3535) ER-NO SHPK Tirane 112,800 2014-11-14 2014-11-14 43310130022014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore ASHR MBIKQYRJE PUNIMESH Rik Ambjenti Q.Shend. 2 UP.91/6 DT. 26.08.2014 FTO 91/7 DT. 26.08.2014 KONTR.91 DT. 12.09.2014 FAT.26 DT. 23.10.2014 SERIA 87766927
  Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ER-NO SHPK Tirane 9,500 2014-10-30 2014-10-31 64010040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231 MZHETS kolaudim,urdher nr 311 dt 03.06.2014,pv dt 03.06.2014,kontrate nr 4338 dt 03.06.2014,fat nr 25 dt 17.06.2014,seri 87766926
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >