Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ELVIRA GOGA All 17,213,353.00 136 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Qender (1128) ELVIRA GOGA Permet 32,400 2014-12-30 2014-12-31 37426910012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MATERIALE K.PISKOVE
  Komuna Qender (1128) ELVIRA GOGA Permet 8,160 2014-12-30 2014-12-31 37526910012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MATERIALE K.PISKOVE
  Drejtoria e shendetit publik Lac (2019) ELVIRA GOGA Laç 136,800 2014-12-29 2014-12-30 14610130342014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DREJTORIA E SHENDETIT PUBLIK LAC PAGUAR SHPENZIME PER DIZENFEKTIM UP NR 8 DT 27.11.2014 FT NR 19208804 DT 09.12.2014
  Bashkia Kelcyre (1128) ELVIRA GOGA Permet 194,400 2014-12-29 2014-12-30 26221540012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MATERIALE B.KELCYRE
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) ELVIRA GOGA Tirane 129,600 2014-12-28 2014-12-29 27410250972014 Blerje dokumentacioni SHERB SOC SHTET blerje libreza,up 58 dt 22.12.14,ftes ofert 23.12.14,vlersim perf 26.12.14,fat 301 dt 26.12.14,fh 33 dt 26.12.14
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 154,200 2014-12-24 2014-12-26 20621590012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MATERIALE TE TJERA BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA DT.11.12.2014 SERIA 19208811
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 30,300 2014-12-24 2014-12-26 21421590012014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre MATERIALE TE TJERA BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.282 DT.17.12.2014 SERIA 19208825
  Bashkia Selenice (3737) ELVIRA GOGA Vlore 94,500 2014-12-24 2014-12-26 214/21590012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MATERIALE TE TJERA BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.282 DT.17.12.2014 SERIA 19208825
  Shkolla profesionale "26 Marsi" Kavaje (3513) ELVIRA GOGA Kavaje 196,800 2014-12-23 2014-12-24 1110111952014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHKOLLA PROF 26 MARSI LIKUIDIM MATERIALE TE TJERA FAT 294 DT 22.12.2014 UP 20 DT 24.11.2014
  Zyra Arsimore Kamez (3535) ELVIRA GOGA Tirane 346,800 2014-12-23 2014-12-24 26010111592014 Kancelari 602,ZYRA ARSIMORE KAMEZ ,bl mat up 18 d 9/12/14,ft of 12/12/14,fat 289 d 17/12/14 s 1920883,fh 36 d 17/12/14
  Zyra Arsimore Kamez (3535) ELVIRA GOGA Tirane 399,600 2014-12-23 2014-12-24 26110111592014 Kancelari 602,ZYRA ARSIMORE KAMEZ ,bl mat up 17 d 9/12/14,ft of 12/12/14,fat 290 d 18/12/14 s 19208835,fh 37 d 17/12/14
  Te qendrojme se bashku (3535) ELVIRA GOGA Tirane 106,608 2014-12-22 2014-12-23 11121011582014 Shpenzime per pritje e percjellje 2101158 Q Soc Te Qend se bashku lik mar per ptije up 16 dt 10.12.14 ftese oferte 10.12.14 fat 279 +280 dt 15.12.14 sr 19208822+19208823+ fh 11 dt 15.12.14
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) ELVIRA GOGA Tirane 58,560 2014-12-18 2014-12-19 25410250972014 Blerje dokumentacioni 602 SHERB SOC SHTET .lik ft bl shtypshkrime dhe tonera up dt 1.12.2014, nj fit dt 10.12.2014, seri 19208812 dt 12.12.2014, fh dt 12.12.2014
  Burgu 325 Tirane (3535) ELVIRA GOGA Tirane 146,400 2014-12-18 2014-12-19 14110140112014 Kancelari 602 IEVP materiale gazermimi up nr 113 dt 09.12.2014 fto dt 10.12.2014 njof fit 17.12.2014 fat nr 277 dt 17.12.2014 sr 19208821 fh nr 10 dt 17.12.2014
  Komuna Grabian (0922) ELVIRA GOGA Lushnje 88,800 2014-12-17 2014-12-18 17326120012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2612001KOM.GRABIAN blerje hipoklorit kalciumi fat.281 dt.16.12.2014 seria 19208824, ur.prok.nr.45 dt.01.12.2014
  Klubi I Futbollit Patos (0909) ELVIRA GOGA Fier 165,600 2014-12-16 2014-12-17 16321120052014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale K Shumesportesh 2112005 likujdim fature
  Zyra Arsimore Has (1812) ELVIRA GOGA Has 117,600 2014-12-16 2014-12-17 23910111182014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1812 zyra arsimore sa likujdojme fat 273 dt 12.12.2014,per matriale speciale
  Drejtoria e Pyjeve Kukes (1818) ELVIRA GOGA Kukes 99,600 2014-12-16 2014-12-17 207.10260152014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1026015 mirmbajtje paisje zyre fat 36 dt 08.12.2014
  Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) ELVIRA GOGA Tirane 189,600 2014-12-15 2014-12-16 13610051182014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1005118 AKU blerje materiale zyre, fat nr 102 dt 09.12.2014, seri 19208802 u.p. nr 1222 dt 11.11.2014, f.ofert nr 1222/1 dt 11.11..14, f.hyrje nr 30 dt 09.12.2014, prok online
  Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) ELVIRA GOGA Durres 189,600 2014-12-15 2014-12-15 11910250462014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale TDO 0707/ DREJT. RAJ. E FORM. PROF. /KOD 1025046/BL.