Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EKSKLUZIV All 98,845,540.00 8 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 2,110,716 2014-12-29 2014-12-30 39510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 06436722 dt 14.11.2013,06436723 dt 14.12.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 3,583,904 2014-12-26 2014-12-29 36110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 06436738 dt 24.11.2014,064336740 dt 14.12.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 57,768,347 2014-12-22 2014-12-23 35210060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 06436712,06436714,06436715,06436718,06436721 dt 30.04.2013,30.05.2013,30.06.2013,30.09.2013,02.11.2013
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 8,916,096 2014-11-11 2014-11-11 25110060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 06436729,06436730,06436731,06436733,06436736,dt 14.06.2014,14.07.2014,14.08.2014,14.09.2014.14.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 2,338,608 2014-08-26 2014-08-26 17910060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 06436727 dt 14.04.2014, ft 06436728 dt 14.05.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EKSKLUZIV Tirane 20,838,605 2014-06-30 2014-07-01 45610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 4112 Dt 24.06.14 D.P. Venddimi Nr 8 Sit Nr. 10 Fat Nr.39 dt 30.09.10 ser 43137091 Kontrata ne Vazdim 3455/4 Dt 15.06.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EKSKLUZIV Tirane 496,024 2014-06-30 2014-07-01 45710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 4112 Dt 24.06.14 D.P. Venddimi Nr 8 Sit Nr. 10 Fat Nr.39 dt 30.09.10 ser 43137091 Kontrata ne Vazdim 3455/4 Dt 15.06.2009
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) EKSKLUZIV Shkoder 2,793,240 2014-05-07 2014-05-08 6610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER LIKUJ FAT NR 0643672414.01.2014,06436725 14.02.2014,06436726 DT 14.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >