Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND SH.P.K All 2,505,640.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne MB (3535) EDMOND SH.P.K Tirane 381,600 2014-12-11 2014-12-12 21010161102014 Shpenz. per rritjen e AQT - motorçikleta 1016110,Sherbimi Kontrollit te Brend. pagese blerje motocikleta up 2431/1 dt 1.12.14, ftesa 2431/2 dt 1.12.14, fitues 3.12.14, ft 672 dt 4.12.14 seri 16051272 fh 91 dt 4.12.14
  Drejtoria e Policise Tirane (3535) EDMOND SH.P.K Tirane 476,400 2014-11-07 2014-11-10 39210160202014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1016020,Drejtoria e Policise Qarkut Tirane pagese mir automjete, up 1692 dt 7.8.14, ftesa 1692 dt 7.8.14, vleresim perf 27.8.14, fitues 29.8.14, ft 525 dt 9.10.14 sr 16051128
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) EDMOND SH.P.K Tirane 1,647,640 2014-06-19 2014-06-20 24210260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - motorçikleta 602 MIN MJDEDISIT proj.zhvill.burimeve natyrore tvsh f29.10.2011,s8456624,kon.11.10.2010,
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >