Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ED KONSTRUKSION All 61,986,551.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 324,851 2014-12-15 2014-12-16 326110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT Mirmbajtje ndertimore Spitali i Ri Up. 17.03.2014 rap.permb. 23.06.2014 njft. 23.06.2014 kontr.1437/10 dt. 24.06.2014 FAT 30 SR 13351529 DT 24.11.14 SIT 5 DT 24.11.14 PVMD 24.11.14
  Klinika Stomatologjike Universitare Tirane (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 390,000 2014-12-12 2014-12-12 10910130532014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KSUT mirmb paisje Up. 14 dt.dt. 11.11.2014 njft.283/1 dt.18.11.2014 sit.01.12.2014 fat.32(133515331) dt.01.12.2014
  Klinika Stomatologjike Universitare Tirane (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 390,000 2014-12-12 2014-12-12 10810130532014 Ilaçe dhe materiale mjeksore KSUT mirmb paisje Up. 13 dt. 11.11.2014 njft. 14.11.2014 fat.33(13351532) dt. 01.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 702,018 2014-12-03 2014-12-04 284610130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT MIREMA NDERTIMOE KONT NE VAZHD 1437/10 DT 24.06.14 FAT 27 SR 13351526 DT 24.10.14 SIT 24.10.14 PVMD 24.10.14
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ED KONSTRUKSION Vlore 12,148,420 2014-11-14 2014-11-17 29110111362014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UNIVERSITETI KODI 1011136 SITUAC.PERFUNDIMTAR RIKONSTR.SALLA E KONFERENCAVE KONT.362/13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 627,298 2014-11-11 2014-11-12 268710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT mirmb ndertimore kontrate nr.1437/9 dt.24.06.2014 fat.22(13351521) dt. 24.09.2014 sit.3 dt. 24.09.2014 pvmd dt.24.09.2014
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ED KONSTRUKSION Vlore 10,165,861 2014-10-14 2014-10-15 26210111362014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UNIVERSITETI KODI 1011136 RIKONSTRUKSIONI GODINA A EKONOMIKU FATURA NR.26 DT.30.09.2014 SERIA 13351525
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ED KONSTRUKSION Vlore 2,090,166 2014-10-14 2014-10-14 26110111362014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONSTRUK.KATI DYTE REKTORATI UNIVERSITETI 1011136 FATURA NR.25 DT.29.09.2014 SERIA 13351524
  Komuna Sauk (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 1,580,318 2014-10-13 2014-10-14 9328110012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala Komuna Farke Lik 5% garanci punimesh kontr 29.08.2011 sit 03.01.2013 pv kol 14.01.2013 cert.mar dorez 15.07.2014 fat 78
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ED KONSTRUKSION Vlore 3,329,697 2014-10-06 2014-10-07 25710111362014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UNIVERSITETI KODI 1011136 RIKONSTRUK.SALLA E KONFERENCAVE A100 SITUAC.NR.2
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 709,132 2014-09-26 2014-09-29 218710130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT mirmb.NDERTIMORE KONTR.1437/10 DT, 24.06.2014 FAT.21(13351520) DT. 31.08.2014 SIT.2 DT. 24.08.2014 PVMDF DT. 24.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 7,004,357 2014-09-26 2014-09-29 218810130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT mirmb objekti kontr. ne vazhdim 1437/9 dt. 24.06.2014 fat.20(13351519) dt. 31.08.2014 sit.2 dt. 24.08.2014 pvmd 24.08.2014
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ED KONSTRUKSION Vlore 2,211,942 2014-09-09 2014-09-09 244 1011136 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore RIKONSTRUKSION KATI I DYTE REKTORATI KONTRATA 362/16 DT.30.07.2014 UNIVERSITETI 1011136 FATURA NR.18 DT.29.08.2014 SERIA 13351517
  Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) ED KONSTRUKSION Vlore 6,687,695 2014-09-05 2014-09-08 243 1011136 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UNIVERSITETI KODI 1011136 RIKONSTRUKSION SALLA E KONFERENCAVE A100 FATURA NR.17 DT.29.08.2014 SERIA13351516
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 5,685,727 2014-08-18 2014-08-18 194910130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj QSUT MIREMBAJTE OBJEKTESH NDERTIMORE UP 17.03.2014 RAP 23.06.14 NJOFT FIT 23.0614 KONT 1437/9 DT 24.06.14 FAT 13 SR 13351510 DT 31.07.14 SIT 1 DT 24.07.14 PV MARRJ E DORZ 24.07.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 1,184,022 2014-08-15 2014-08-18 1950110130492014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049 QSUT Mirmbajtje ndertimore Spitali i Ri Up. 17.03.2014 rap.permb. 23.06.2014 njft. 23.06.2014 kontr.1437/10 dt. 24.06.2014 fat. 14(13351511) dt. 31.07.2014 sit.1 dt. 24.07.2014 pvmd 24.07.2014
  Komuna Sauk (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 6,754,947 2014-07-31 2014-07-31 942811012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Farke Rikonstruksion rruga diga e liqenit up 1142/3 dt 10.12.2012 kontr 1142/8 dt 12.12.2012 njoft fit 1142/9 dt 31.12.2012 sit 03.01.2013 fat 1 dt 03.01.2013 cer mar dorez 15.07.2014
  Komuna Sauk (3535) ED KONSTRUKSION Tirane 100 2013-12-31 2014-01-17 47218110012013 Unspecified 231-KOMUNA FARKE diference faturendertim qender shend kont ne vazhd 1343/3 dt 01.08.12 sit perf 01.02.13 fat 2 dt 01.02.13 sr 86529406
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >