Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DHURATA TAFILI All 329,012.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) DHURATA TAFILI Vlore 71,012 2014-12-24 2014-12-26 25910290082014 Shpenzime per honorare AVOKATE KRYESISHT GJYKATA E APELIT 1029008 FATURA NR.21 DT.01.12.2014 SERIA 85358327
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) DHURATA TAFILI Vlore 9,600 2014-10-17 2014-10-20 18810290082014 Shpenzime per honorare PAGESE AVOKAT KRYESISHT GJYKATA E APELIT 1029008 FATURA NR.20 DT.18.09.2014 SERIA 85358325
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) DHURATA TAFILI Vlore 82,800 2014-08-05 2014-08-06 142 1029008 2014 Shpenzime per honorare GJYKATA E APELIT 1029008 PAGESE AVOKATE KRYESISHT FATURA NR.10 DT 29.07.2014 SERIA 85358321
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) DHURATA TAFILI Vlore 72,000 2014-05-12 2014-05-13 80 1029008 2014 Shpenzime per honorare PAGESE AVOKATE KRYESISHT GJYKATA E APELIT 1029008 FATURA NR.SERIE 85358320
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) DHURATA TAFILI Vlore 93,600 2014-02-14 2014-02-17 20 1029008 2014 Unspecified PAGESE AVOKATE KRYESISHT GJYKATA E APELIT KODI 1029008 FATURA NR.SERIE 85358318
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >