Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DERBI-E All 10,677,360.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Bushat (3333) DERBI-E Shkoder 779,040 2014-12-30 2014-12-31 31527640012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala KOMUNA BUSHAT 40% TRUSH I PASHTEM FSHAT I RI MALI JUSHIT -HOTEN -KUKEL
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) DERBI-E Tirane 2,328,000 2014-12-31 2014-12-31 56710140482014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve Kont projektimi pburg Jordan Misja,kont vazhdim nr 46/11 dt 28.10.2011 pv marrje dorez dt 13.12.2011 fat nr 19 dt 10.12.2013 sr 04594821,miratim MF nr 17865/1 dt 29.12.2014
  Komuna Zall Bastar (3535) DERBI-E Tirane 174,000 2014-12-26 2014-12-26 14627980012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Zall Bastar projektim ura mbi lumin urdh.1 dt.06.01.14 up.15 dt.17.11.14 ft. of.17.11.14 pv. oferta 18.11.14 studim 01.12.2014 njof. fit.01.12.2014 fat.43 dt.15.12.2014 seria 18953305 fh.16 dt.19.12.2014
  Komuna Ishem (0707) DERBI-E Durres 403,500 2014-12-23 2014-12-24 25423720012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/CBLLOKIM GARAN.PER PROJ ASFAL RRUGA LALEZ-BIZE-KODER
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) DERBI-E Tirane 1,571,036 2014-12-16 2014-12-22 134810060542014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime ARSH - Shkresa Nr.8484/2 dt 03.12.14 Sit Perfundimtar Fat 42 Dt 07.08.14 Ser. 04594793 Kontrata ne Vazhdim nr. 3395/5 Dt 25.06.09
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) DERBI-E Tirane 135,000 2014-12-16 2014-12-18 44510060472014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore DPUK supervizion punimesh Kolektori ujrave te zeza Sarande kont va 1862 31.07.2014 fat 41 s 18953303 urdher 3311 12.12.2014
  Komuna Peze (3535) DERBI-E Tirane 1,439,784 2014-11-26 2014-11-26 10028020012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Peze lik.30% studim urdh. pagese 881,881/1 dt.21.11.2014 up.29 dt27.02.12 pv. fit.17.08.12 VKKnr.8dt28.01.13konf. prefek.264/1dt26.02.13 KKTSH17dt.04.7.13 fat.9dt17.12.13se04594810fh11dt02.05.14
  Komuna Synej (3513) DERBI-E Kavaje 334,800 2014-11-14 2014-11-14 22224740012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FATURE NR 33 DT 04.11.2014 PER PROJEKTIM UJEJELLESI I KONTRETES SE PLANIFIKUAR
  Mini Bashkia 11 (3535) DERBI-E Tirane 324,000 2014-10-03 2014-10-06 17221011382014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Min Bashkia 11 mbikqyrje punime , up.2 dt.31.08.2014 urdher 1560 dt.31.08.2012 dhe 1693 dt17.09.2012 kont.2106/1 dt.19.11.12 kerkesa 723 dt.07.03.2014 fat.18 dt.07.03.2014 seria 04594820
  Bashkia Mamuras (2019) DERBI-E Laç 118,800 2014-09-23 2014-09-25 36921620012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA MAMURRAS LIKUIDIM SHPENZIME PER STUDIME E PROJEKTIME NDERTIM I K.U.Z.DROJE MAMURRAS UP NR 24 DT 27.06.2014 FOFERTE FT NR 25 DT 11.08.2014 SER 04594829 FH NR 17 DT 12.08.2014
  Bashkia Cerrik (0808) DERBI-E Elbasan 500,000 2014-09-22 2014-09-22 36321100012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime studim projektim Bashkia Cerrik
  Drejtoria e shendetit publik Permet (1128) DERBI-E Permet 288,000 2014-08-22 2014-08-22 14710130402014 Migrimi - Shpenzime per rritjen e AQ te patrupezuara DSHP PERMET FAT NR 23 DT 23.07.2014
  Bashkia Cerrik (0808) DERBI-E Elbasan 518,800 2014-07-04 2014-07-04 248211000122014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime projektim Bashkia Cerrik
  Komuna Synej (3513) DERBI-E Kavaje 1,762,600 2014-03-07 2014-03-10 3624740012014 Unspecified KOMUNA SYNEJ LIKUJDIM FAT NR 17 DT 6.3.2014 PER HARTIM PLANI PERGJITHSHEM VENDOR TE KONTRATES DT 23.7.2012 DHE PROCES VERBAL MARRJE NE DOREZIM
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >