Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All DENISA BESHAJ All 1,034,280.00 6 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Teatri Operas dhe Baletit (3535) DENISA BESHAJ Tirane 78,000 2014-12-27 2014-12-29 49110120242014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012024, TOB Materiale premiere UP 174 dt.21.12.14 ftese oferte 22.12.14 nj.fit,.22.12.14 ft.17 dt.23.12.14 seri 18243967 fh 3 dt.23.12.14
  Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) DENISA BESHAJ Tirane 45,600 2014-12-23 2014-12-24 28710760012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme ILDKP lik tapete kembesh,urdh prok nr 5613 dt 16.12.2014,njof fit 18.12.2014,fat 18243965 nr 15dt 19.12.2014,fl hyr nr 52 dt 19.12.2014
  Cirku Kombetar (3535) DENISA BESHAJ Tirane 155,880 2014-12-17 2014-12-19 16810120922014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012092 CIRKU KOMBETARblerje materiale projekt ft.18243957 nr.8 dt.01.12.14 fh 47, 01.12.14 up579 dt.13.11.14 ftese oferte 580 dt.13.11.14
  Cirku Kombetar (3535) DENISA BESHAJ Tirane 156,000 2014-12-17 2014-12-19 16710120922014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese 1012092 CIRKU KOMBETAR blerje materiale projekt ft.18243959 nr.9 dt.01.12.14 fh 50, dt.01.12.14 up583 dt.13.11.14 ftese oferte 584 dt.13.11.14
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) DENISA BESHAJ Tirane 372,000 2014-11-19 2014-11-19 29310160092014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016009,R.E.N.E.A pagese blerje mat veshmbathje up 14 dt 10.11.14, ftesa 10.11.14, raport fit 10.11.14 pvmd 17.11.14, ft 4 dt 17.11.14 sr 18243954 fh 12 dt 17.11.14
  Cirku Kombetar (3535) DENISA BESHAJ Tirane 226,800 2014-10-24 2014-10-27 12910120922014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1012092 CIRKU KOMBETAR 600 BLERJE dyersh ft.18243951 nr.1 dt.22.10.14 fh 33 dt.22.10.14 UP 517 dt.01.10.14 ftese oferte 518 dt.01.10.14 pcv22.10.14 nj.fituesi 05.10.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >