Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All CURRI- Sh.p.k All 651,294,179.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 50,230,401 2014-12-31 2014-12-31 30610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . Rikons rruga rrethrrot Doganes-mbikalim Kashar,kont P01 dt 110.09.2014 fat nr 26 dt 20.12.2014 sr 12499836
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 1,312,533 2014-12-28 2014-12-29 48310060472014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala DPUK Lik 5% garanci punujesjelles dif e u-shp 236 dt 11.09.2012 akt kol 05.05.2010 urdh 3432 dt 03.04.2012 kekese 51 dt 26.06.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) CURRI- Sh.p.k Shkoder 3,736,944 2014-12-26 2014-12-29 35610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT 06596894,12499802,12499808 dt 02.10.2013,02.11.2013,31.12.2013
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 22,183,218 2014-12-18 2014-12-19 34410160092014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1016009,R.E.N.E.A curri pagese dhe 5%garanci punimesh palester dhe pishine,, kontr 37/7 dt 18.072012, vazhdim, loti III, , ft 24 dt 27.11.14, seri 12499834, sit 16+17
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 1,177,301 2014-12-16 2014-12-17 39410280012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 231, Prokuroria Pergjithshme ,RIKONSTR,KON VAZH 958/8 D 10/9/14,SIT 2 PERF FAT 21 D 6/11/14 S 12499831
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 81,926,567 2014-12-01 2014-12-11 126710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 8316/1 dt 26.11.14 Sit Nr. 8 Fat nr 22 dt 21.11.14 ser 12499832 Pagese e pjesshme Kontrata ne vazhdim 1930/4 dt 12.06.12
  Reparti Ushtarak Nr.6660 Tirane (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 157,982 2014-11-14 2014-11-17 13910170852014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 231-466-REP 6004 rikonstruksion,kontrate nr 10 dt 07.01.2011 ne vazhdim,situacion nr 7,fat nr 1 dt 20.02.2014,seri 12499811situacion 7
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 107,246,640 2014-11-04 2014-11-05 105910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa 7457/1 dt 03.11.14 Sit Nr. 6 Fat nr 10 Dt 14.07.14 Ser 12499820 Diference & Sit Nr. 7 Fat Nr. 19 dt 27.10014 ser 12499829 Kontrata ne vazhdim 1930/4 dt 12.06.12
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 12,229,578 2014-10-24 2014-10-24 25110160092014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231-4660R.E.N.E.A curri pagese dhe 5%garanci punimesh, kontr 37/7 dt 18.072012, vazhdim, loti III, , ft 14 dt 18.09.2014, seri 12499813, sit 15+16 dt 18.09.2014
  Bashkia Tirana (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 2,000,000 2014-10-22 2014-10-23 87621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Tirane REHABILITIM VARREZASH UP 11168 DT 06.11.13 PV 1168/3 DT 24.12.13 NJOF FIT 11168/4 DT 24.12.13 KONT 11168/6 DT 31.12.13 SIT 1 DT 30.04.2014 FAT 12499816 DT 30.04.14
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 9,838,873 2014-10-22 2014-10-23 29610280012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231, Prokuroria Pergjithshme,rik,shkres 3480 d 21/10/14,kon 959/8 d 10/9/14,sit 1,fat 16 d 3/10/14 s 12499826
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 9,859,923 2014-10-14 2014-10-15 18410560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 52 DT 07.06.2013 FAT NR 13 DT 20.08.2014 SR 12499823
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 16,034,728 2014-10-08 2014-10-09 15910560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt WL REC 52 DT 07.06.2013 FAT NR 9 DT 25.06.2014 SR 12499819
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 3,558,706 2014-10-07 2014-10-09 29810060472014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala DPUK garanci punimesh udher brend 26.09.2014 pv marrje dorzim 10.09.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 4,674,153 2014-10-06 2014-10-07 12210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 133 DT 10.06.2013 FAT NR 7 DT 07.05.2014 SR 12499817 SIT 2 DT 28.04.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 47,722,110 2014-07-21 2014-07-22 63010060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa 4753/1 dt 18.07.14 Sit Nr. 6 Fat nr 10 Dt 14.07.14 Ser 12499820 Kontrata ne vazhdim 1930/4 dt 12.06.12
  Komisariati Special "Renea" Tirane (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 6,342,204 2014-07-10 2014-07-11 10410160092014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1016009,R.E.N.E.A curri pagese dhe 5%garanci punimesh, kontr 37/7 dt 18.072012, vazhdim, loti III, , ft 3 dt 30.0114, seri 12499813, sit 12 dt 31.01.14, pjesor,
  Unversitet "L.Gurakuqi", Shkoder (3333) CURRI- Sh.p.k Shkoder 51,219,594 2014-07-08 2014-07-09 28410111292014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1011129 UNIVERSITETI LUIGJ GURAKUQI SHKODER FAT 12499806 DT 30.12.2013,FAT 12499801 DT 20.11.2013
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 8,056,597 2014-06-24 2014-06-24 2510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 7.6.2013, seri 12499804 dt 30.12.2013, shkresa e min fin per kalim
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CURRI- Sh.p.k Tirane 5,540,687 2014-06-24 2014-06-24 25105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rruge kontr dt 7.6.2013, seri 06596895 dt 8.10.2013, shkresa e min fin per kalim