Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All COMPANY RIVIERA 2008 All 54,456,511.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.1001 Tirane (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 420,000 2014-12-29 2014-12-30 90210170092014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake REPARTI 1001 materiale kazermimi up 5160/8 d 18.12.14 ft.of 18.12.14 nj.fit 24.12.14 ft 625 d 26.12.14 s 18708407 fh 07 d 26.12.14
  Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 3,695,482 2014-12-23 2014-12-26 1131121010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane sit perf rikon kopshi 14 pjesor ko ne vazhd 57/6 dt 10.06.13 fat 16551348 dt 04.11.14 pv koladu 17.07.14
  Komuna Luz I Vogel (3513) COMPANY RIVIERA 2008 Kavaje 455,784 2014-12-11 2014-12-11 26724710012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA LUZ LIKUJDIM FAT NR 482 dt 22.10.2014 TE KONTRATES SE PLANIFIKUAR
  Komuna Kuman (0909) COMPANY RIVIERA 2008 Fier 6,290,624 2014-11-19 2014-11-19 30524210012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Kuman 2421001 likujdim fature
  Komuna Katundi I Ri (0707) COMPANY RIVIERA 2008 Durres 6,430,430 2014-11-11 2014-11-12 19523680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 0707 KOM. KATUNDI RI 2368001 LIK FAT 617 DT 6.11.2014
  Bashkia Orikum (3737) COMPANY RIVIERA 2008 Vlore 4,340,850 2014-11-11 2014-11-12 230/121580012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BULEVARDI PERGJATE UNAZES SE RE BASHKIA ORIKUM 2158001 FATURA NR.616 DT.05.11.2014 SERIA 16551347
  Bashkia Durres (0707) COMPANY RIVIERA 2008 Durres 6,932,306 2014-11-11 2014-11-11 55621070012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107001 BASHKIA DURRES SIT PERFUNDIMTAR TE OBJEKTIT RIK .REH, HAPSIRAVE NE L.9 PRANE MUZEUT TE DESHMOREVE FAT NR 475 DT 15.10.2014
  Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 5,304,518 2014-11-06 2014-11-07 98921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane riko kopshti 14 kont ne vazhd 57/6 dt 10.06.13 sit 1 dt 31.10.13 fat 09402014 dt 31.10.2013
  Bashkia Shkoder (3333) COMPANY RIVIERA 2008 Shkoder 1,368,398 2014-11-06 2014-11-06 64921410012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) bashkia shkoder , ft 16551239 dt 21.10.2014
  Komuna Kuman (0909) COMPANY RIVIERA 2008 Fier 4,856,757 2014-10-15 2014-10-15 18524210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve K/Kuman 2421001 likujdim fature
  Bashkia Shkoder (3333) COMPANY RIVIERA 2008 Shkoder 3,438,847 2014-10-06 2014-10-06 57721410012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001 bashkia shkoder , ft 1655104 dt 08.09.2014
  Komuna Gore (1515) COMPANY RIVIERA 2008 Korçe 587,968 2014-10-01 2014-10-02 17625040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA GORE RIKONS. I RRUGEVE TE BRENDSHME FSHATI MESMAL FAT.466 DT 09.09.14
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 97,081 2014-09-03 2014-09-03 258 1087010 2014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek ,urdh 197 dt 14.07.2014, vendim KPP nr 362/2014 dt 03.07.2014
  Komuna Kuman (0909) COMPANY RIVIERA 2008 Fier 285,682 2014-08-11 2014-08-12 19724210012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K Kuman Fier 2421001 rikonsruksion rruge likujdim fature
  Komuna Kuman (0909) COMPANY RIVIERA 2008 Fier 3,040,000 2014-07-25 2014-07-31 17324210012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Kuman 2421001 rikonst. rruge
  Komuna Luz I Vogel (3513) COMPANY RIVIERA 2008 Kavaje 961,656 2014-07-10 2014-07-10 14224710012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA LUZ I VOGEL LIKUJDIM FAT 437 DT 23.06.2014 ME NR SERIE 12687142 TE KONTRATES SE PLANIFIKUAR
  Komuna Gore (1515) COMPANY RIVIERA 2008 Korçe 950,128 2014-06-13 2014-06-16 11325040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA GORE RIKONS.I RRUGEVE TE BRENDSHME FSHATI MESMAL FAT.435 DT 09.06.14
  Bashkia Tirana (3535) COMPANY RIVIERA 2008 Tirane 5,000,000 2014-06-13 2014-06-13 468210100120141 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane RIKON KOPSHTI 4 KONT NE VAZHD 57/6 DT 10.06.13 SIT 1 DT 31.10.13 FAT 09402014 DT 31.10.13 SHKRESA 11436/1 DT 26.11.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >