Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All C O L O M B O All 17,633,067.00 194 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 168,000 2014-12-30 2014-12-31 951101705120142 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602-REP 4001 riparim paisje up 3951/1 d 18.12.14 ft.of 3951/2 d 18.12.14 nj.fit 19.12.14 ft 1622 d 26.12.14 s 18334405
  Zyra Arsimore Librazhd (0821) C O L O M B O Librazhd 40,000 2014-12-30 2014-12-31 61410111012014 Kancelari ARSIMI LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.775 DT:18.12.2014 KANCELARI
  Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) C O L O M B O Tirane 355,300 2014-12-29 2014-12-30 12410100992014 Kancelari AGJENS ADM PAS SEK KONF.lik ft bl tonera , up 10.12.2014, nj fit dt 12.12.2014, seri 18334366 dt 19.12.2014, fh dt 19.12.2014
  Sp. Laç (2019) C O L O M B O Laç 42,750 2014-12-24 2014-12-30 42310130752014 Kancelari SPITALI LAC PAGAUR FATURE NR 1619 NR SERIE 18334401 DT 18.12.2014 FH NR 3 DT 23.12.2014 UP NR 40 DT 17.12.2014 AKTMARRJE DOREZIM DT 23.12.2014
  Ministria e Integrimit (3535) C O L O M B O Tirane 22,000 2014-12-30 2014-12-30 53110780012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MINISTRIA E INTEGRIMIT boje toner, up.99 dt.25.11.14 ft.01.12.14 ref.7222111272014 dt.27.11.14 njof. fit 04.12.14 fat.1577 dt.09.12.14 seria 18334308 fh.66 dt.24.12.2014
  Komuna Gjegjan (3330) C O L O M B O Puke 40,200 2014-12-26 2014-12-30 29727180012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme komuna gjegjan puke kodi 2718001 blerje boje printeri fat.1607 dt.24.12.2014
  Dega e Thesarit Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 12,600 2014-12-26 2014-12-29 14510100162014 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale sa lik fat nr 18334359 dt 17.12.2014 nga thesari kruje
  Prokurori Apeli Vlore (3737) C O L O M B O Vlore 27,600 2014-12-29 2014-12-29 12710280342014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1028034 P APELIT RIPARIM FOTOKOPJE FAT NR 1620 DAT 26.12.2014
  Komisariati i Policise NSH Shkoder (3333) C O L O M B O Shkoder 26,100 2014-12-29 2014-12-29 30610160132014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMISARIATI I POLICISE NSH SHKODER FAT. 183334394 DT. 26.12.2014
  Komuna Petran (1128) C O L O M B O Permet 19,500 2014-12-24 2014-12-26 38926970012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MATERIALE K.PETRAN
  Komuna Ballaban (1128) C O L O M B O Permet 14,400 2014-12-24 2014-12-26 27026940012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MATERIALE K.BALLABAN
  Gjykata e Apelit Gjirokaster (1111) C O L O M B O Gjirokaster 37,800 2014-12-23 2014-12-24 23510290042014 Kancelari 1029004 GJYKATE APELI GJIROKASTER TONER FAT NR 1581 DT 18.12.2014 NR SER 183343362 UP NR 33 DT 16.12.2014 FTES OFERTE NJOFT FITUES
  Drejtoria e shendetit publik Tepelene (1134) C O L O M B O Tepelene 36,000 2014-12-23 2014-12-24 141/10130462014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres ft nr 899/21.07.2014 d sh p tepelene
  Bashkia Kruje (0716) C O L O M B O Kruje 57,000 2014-12-23 2014-12-24 96521230012014 Kancelari sa lik fat nr 182 dt 26.02.2013 nga bashkia kruje
  ALUIZNI-Tirana (3) C O L O M B O Tirane 224,400 2014-12-19 2014-12-23 13310940282014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Aluizni Tirana 3 blerje boje up 13 02.12.2014 pv 0312.2014 fat 1534 s 18334315
  Drejtoria e Pergjithshme per Krimin e Organizuar dhe Krimet e Renda Tirane (3535) C O L O M B O Tirane 110,400 2014-12-22 2014-12-23 18610161282014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602, Departamenti per kr e organizuar rip, up 1816 d 15/12/14,ft of 1815 d 15/12/14, fat 1593 d 18/12/14
  Inspektoriati Shteteror i Punes Shkoder (3333) C O L O M B O Shkoder 19,500 2014-12-22 2014-12-23 12910250922014 Kancelari DREJTORIA RAJ I.SH.PUNES SHKODER FAT. 18334352DT. 18.12.2014
  Komuna Gjorice (0603) C O L O M B O Bulqize 22,000 2014-12-19 2014-12-23 16423190012014/1 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin COLOMBA per PO numer 4009.
  Komuna Gjorice (0603) C O L O M B O Bulqize 42,500 2014-12-19 2014-12-23 16423190012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres KOMUNA GJORICE (2319001) likujdim furnitorin COLOMBA per PO numer 4008.
  Bashkia Lezhe (2020) C O L O M B O Lezhe 15,600 2014-11-06 2014-12-22 55421270012014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres BASHKIA LEZHE LIK FAT.1197 DT.06.10.2014