Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All C.E.C-11 All 4,003,462.00 22 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) C.E.C-11 Berat 33,422 2014-12-30 2014-12-31 78021020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.12.2014
  Bashkia Berat (0202) C.E.C-11 Berat 32,058 2014-12-30 2014-12-31 78121020012014 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive Bashkia Berat 2102001,likujdim fature dt.10.12.2014
  Mini Bashkia 1 (3535) C.E.C-11 Tirane 168,960 2014-12-30 2014-12-30 30821011412014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Min Bashk Nr 1 Mbikqyres Rikonstr rruga Shote Galica kontr vazhd 2722 prot 20.10.2014 fat 23 dt 18.12.2014
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) C.E.C-11 Tirane 167,832 2014-12-29 2014-12-30 28910290112014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Gjyk.Rrethi.Tirane Lik supervizor rikonstr godine kontr vazhd 16920/1 dt 06.12.2014 fat 17655725
  Bordi i Kullimit Gjirokaster (1111) C.E.C-11 Gjirokaster 54,000 2014-12-18 2014-12-19 15010050712014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 1005071 BORDI KULLIMIT MBIK PUNIME REHABIL I KANALEVE UJ V3-4 GJIROK KONTRA 28.06.2014 FAT TT 41 SERIA 00668992
  Bashkia Tepelene (1134) C.E.C-11 Tepelene 118,800 2014-12-17 2014-12-18 424/21420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ft nr 22/15.12.2014 bashki tepelene
  Bashkia Durres (0707) C.E.C-11 Durres 322,800 2014-12-16 2014-12-17 65021070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES MBIKIQYRJE E RIK TE HAPSIRAVEMBIKQYRJE TE OBJEKTIT RIKUALIFIKIM I NENKALIMIT TE ROTONDOS TEK URA E DAJLANIT DHE PLEPA FAT NR 17 DT 09.12.2014
  Bashkia Durres (0707) C.E.C-11 Durres 484,200 2014-12-16 2014-12-17 64921070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES mbikqyrje RIKUALIFIKIM I NENKALIMIT DHE ROTONDOS TEK URA E DAJLANIT DHE NE PLEPA DURRES LIK FAT NR 20.DT 10.12.2014
  Bashkia Durres (0707) C.E.C-11 Durres 77,400 2014-12-12 2014-12-15 64321070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2107001 BASHKIA DURRES MBIKIQYRJE E RIK TE HAPSIRAVE L9 MUZEU I DESHMOREVE FAT NR 11 DT 25.11.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) C.E.C-11 Vlore 164,736 2014-12-15 2014-12-15 26910130602014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013060 PSIKIATRI SUPERVIZORI FAT NR 16 DAT 09.12.2014
  Komuna Bradashesh (0808) C.E.C-11 Elbasan 138,000 2014-12-12 2014-12-12 27023810012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Komuna Bradashesh mBIKQYRJE PUNIMESH NDERTIM UJESJELLESI
  Bashkia Durres (0707) C.E.C-11 Durres 322,800 2014-12-10 2014-12-11 62521070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES MBIKQYRJE PUNIMESH RIKUALIFIKIM I NENKALIMIT DHE ROTONDOS TEK URA E DAJLANIT DHE PLEPA LIK FAT NR 14 DT 01.12.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) C.E.C-11 Vlore 152,064 2014-11-24 2014-11-25 24710130602014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013060 PSIKIATRI SUPERVIZIM FAT NR 05 DAT 20.11.2014
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) C.E.C-11 Vlore 159,667 2014-11-06 2014-11-07 23910130602014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013060 PSIKIATRI SUPERVIZORI FAT NR 02 DAT 31.10.2014
  Bashkia Prenjas (0821) C.E.C-11 Librazhd 228,000 2014-10-06 2014-10-07 38221530012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM DETYRIMI PER FATUREN NR 31 DATE 20.01.2014.,PER LEJE MJEDISORE.
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) C.E.C-11 Vlore 169,805 2014-09-24 2014-09-25 20810130602014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013060 PSIKIATRI SUPERVIZORI FAT NR NR 49 DAT 22.09.2014
  Bashkia Elbasan (0808) C.E.C-11 Elbasan 104,424 2014-09-04 2014-09-05 59321090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan supervizim
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) C.E.C-11 Elbasan 29,880 2014-08-21 2014-08-22 18821090082014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Qendra Ek Arsimit EL kolaudim
  Bashkia Elbasan (0808) C.E.C-11 Elbasan 170,376 2014-08-19 2014-08-20 51221090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan superviz rruga Thoma Kalefi
  Spitali Psikiatrik Vlore (3737) C.E.C-11 Vlore 376,358 2014-06-24 2014-06-25 123 1013060 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013060 PSIKIATRI SUPERVIZORI FAT NR 34 DAT 12.04.2014