Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLINISHTA All 29,395,128.00 42 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 357,240 2014-12-30 2014-12-31 19521410372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 16371174 DT 24.12.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 41,985 2014-12-30 2014-12-31 16010051162014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala QTTB SHKODER 5% RIK TERRITORI PARA GOD
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 468,549 2014-12-30 2014-12-31 17010050782014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 16371154 dt 02.09.2014 kolaudimi 02.10.2014
  Komuna Gruemire (3323) BLINISHTA M.Madhe 191,088 2014-12-29 2014-12-30 16726290012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Komuna Gruemir (mir.lulishte )fature nr.93 dt.29.12.2014 seri 16371176
  Komuna Gruemire (3323) BLINISHTA M.Madhe 287,914 2014-12-29 2014-12-30 16826290012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Gruemir (rik.rruga Linaj )fature nr.94 dt.29.12.2014 seri 16371177
  Dega e Thesarit M Madhe (3323) BLINISHTA M.Madhe 6,740 2014-12-29 2014-12-30 12610100232014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010023 Dega e Thesarit (shpen.mirmb.)fature nr. 92dt.29.12.2014 seri.16371175
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 896,708 2014-12-29 2014-12-30 17310050782014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 29.09.2014 KLAUDIMI 19.11.2014
  Dega e Thesarit M Madhe (3323) BLINISHTA M.Madhe 33,700 2014-12-29 2014-12-29 12510100232014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010023 Dega e Thesarit (shpen.mirmb.e)fature nr. dt.29.12.2014
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) BLINISHTA Tirane 207,665 2014-12-25 2014-12-26 57210130012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 602,ministria shendetesiseTVSH KONTR.21.07.2014 FAT.77(163711600 )DT. 01.10.2014
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 200,174 2014-12-23 2014-12-24 17210050782014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BORDI KULLIMIT SHKODER FAT.04215998 DT 08.07.2014 KOLAUDIMI ME 19.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 82,800 2014-12-22 2014-12-23 17121410372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 16371167 DT 22.11.2014
  Qendra e Zhvillimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 81,600 2014-12-22 2014-12-23 17921410372014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA E ZHVILLIMIT SHKODER FAT 16371171 DT 01.12.2014
  Spitali Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 9,120 2014-12-19 2014-12-19 48910130232014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale spitali shkoder likuj fat nr 16371173 dt 11.12.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3333) BLINISHTA Shkoder 116,160 2014-12-05 2014-12-05 19121410102014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave administrata kopshte cerdhe FT 16371170 DT 08.11.2014
  Bashkia Koplik (3323) BLINISHTA M.Madhe 129,600 2014-11-26 2014-11-26 22121300012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2130001-Bashkia(lik.fat.nr.85,ser.16371168,dt.18.11.2014)
  Komuna Kastrat (3323) BLINISHTA M.Madhe 340,320 2014-11-11 2014-11-11 23326270012014. Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2627001-Kom.Kastrat(lik.fat.nr82,dt.10.11.2014,ser.16371165-rik.rruge)
  Komuna Gruemire (3323) BLINISHTA M.Madhe 2,758,471 2014-11-07 2014-11-10 13226290012041 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2629001-Kom.Gruemire(lik.fat.nr80,dt.04.11.2014-ser.16371163-mirembajtje)
  Komuna Kelmend (3323) BLINISHTA M.Madhe 408,000 2014-10-01 2014-10-02 16626260012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2626001 Komuna Kelmend( Mirm.shkolla )nr.serie 16371153
  Bordi i Kullimit Shkoder (3333) BLINISHTA Shkoder 471,840 2014-09-24 2014-09-24 12210050782014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore BORDI KULLIMIT SHKODER FAT. 16371157 DT 23.09.2014
  Dega e Thesarit M Madhe (3323) BLINISHTA M.Madhe 44,040 2014-09-15 2014-09-15 9010100232014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1010023 Dega e Thesarit (lyerje dhe rip. zyre)fature nr.16371153 dt.02.09.2014