Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLERIMI SH.P.K All 84,615,219.00 27 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 6,901,120 2014-12-23 2014-12-24 22021520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion Shkolle
  Komuna Kajan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,799,254 2014-12-19 2014-12-22 16723880012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kajan Rikonstruksion asfaltim rruge
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 5,999,508 2014-12-05 2014-12-09 19721520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle Belsh
  Komuna Shirgjan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 885,820 2014-12-05 2014-12-05 29923970012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Shirgjan Elbasan Rikonstruksion rruge fshati jagodin bathes
  Komuna Rrase (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,492,260 2014-11-27 2014-12-01 12123950012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) rikonstruksion rruge Komuna Rrase
  Komuna Mollas (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 9,692,433 2014-11-26 2014-11-26 14523930012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Komuna Mollas reabilitim kanale
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 5,791,258 2014-11-24 2014-11-25 18921520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle
  Komuna Kajan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 2,537,156 2014-11-20 2014-11-21 16223880012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Kajan Rikonstruksion rruge
  Komuna Gostime (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 404,036 2014-11-21 2014-11-21 27323830012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK.UJESJELLESI KOMUNA GOSTIME
  Komuna Shirgjan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,520,000 2014-11-04 2014-11-05 27123970012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Shirgjan Elbasan Rikonstruksion dhe asfaltim rruge Jagodine Bathes
  Bashkia Cerrik (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 400,000 2014-10-23 2014-10-24 41521100012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore adaptim i katit perdhe te ish ambulances Bashkia Cerrik
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 7,107,887 2014-10-20 2014-10-21 71521090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan ndertim i rruges Lef Nosi
  Komuna Fierze (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,000,000 2014-10-08 2014-10-09 13123890012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Fierze rikonstruksion rruge
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 5,583,008 2014-10-08 2014-10-09 15821520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle Belsh
  Komuna Shirgjan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,557,000 2014-10-06 2014-10-07 24123970012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Shirgjan Elbasan Rikonstruksion fshati Jagodine
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 4,630,885 2014-09-23 2014-09-24 64421090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan sistemim i rruges Lef Nosi
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 5,144,327 2014-09-16 2014-09-17 13821520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle
  Bashkia Belsh (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 6,438,187 2014-09-05 2014-09-08 13721520012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Belsh rikonstruksion shkolle 9-vjecare Halit-Uruci
  Bashkia Elbasan (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 3,263,419 2014-09-04 2014-09-05 59121090012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Elbasan ndertim i rruges Lef Nofi
  Komuna Fierze (0808) BLERIMI SH.P.K Elbasan 1,500,000 2014-08-19 2014-08-20 11123890012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna Fierze rikonstruksion ndricim rruge