Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLEDAR KOCO All 108,500.00 9 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Burgu Lushnje (0922) BLEDAR KOCO Lushnje 7,500 2014-12-26 2014-12-26 14610140032014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1014003 I.E.V.P. Lushnje Sa xhirojme per Likujd fat seri 6833491, dt:23.12.2014, Urdh- Prok Nr.46, dt.10.12.2014
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) BLEDAR KOCO Lushnje 20,000 2014-12-23 2014-12-24 23310050812014 Kancelari 1005081 Bordi Kullimit Lu Sa xhirojme lik.sherbime kompjuterike fat.nr.392 dt.22.12.2014,seria 6833493,procesverbal i emergjencave dt.22.12.2014
  Komuna Dushk (0922) BLEDAR KOCO Lushnje 9,500 2014-11-03 2014-11-04 20626140012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave KOM.DUSHK 2614001 SA XHIROJME PER LIK.RIP.KOMPJ.E PRINT. SIPAS DOKUMENTACIONIT PERKATES,U.PROK. NR.26 DT.23.10.2014
  Burgu Rrogozhine (3513) BLEDAR KOCO Kavaje 9,600 2014-08-26 2014-08-27 6910140022014 Kancelari BURGU RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 349 DT 08.07.2014
  Komuna Remas (0922) BLEDAR KOCO Lushnje 7,000 2014-08-20 2014-08-21 14026100012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2610001 Kom.Remas Lu shpenzime mirembajtje pajisje fat.nr.352,seria 6833472 dt.08.08.2014
  Zyra Arsimore Lushnjë (0922) BLEDAR KOCO Lushnje 10,000 2014-07-08 2014-07-08 16310111052014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1011105 Zyra Arsimore Lushnje, Sa xhirojme ne llogari per likujdim sherbim mirembajtje kompjuterash sipas fat seri 6833468, dt:07.07.2014
  Komuna Krutje (0922) BLEDAR KOCO Lushnje 24,500 2014-06-13 2014-06-16 7626060012014 Sherbime te printimit dhe publikimit KOM.KRUTJE 2606001 SA XHIROJME PER LIK.SHERBIM PRINTIMI SIPAS FATURES MAJ 2014
  Bordi i Kullimit Lushnje (0922) BLEDAR KOCO Lushnje 10,000 2014-05-29 2014-06-02 8710050812014 Kancelari 1005081 Bordi Kullimit Lu Sa xhirojme per likujd blerje te ndryshme dhe sherbime kompjuterike sipas fat nr.343, dt:27.05.2014
  Komuna Remas (0922) BLEDAR KOCO Lushnje 10,400 2014-04-16 2014-04-17 6026100012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 2610001 Kom.Remas Lu fat.6833454,dt.31.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >