Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AVDULI All 3,115,777.00 3 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Administrata Qendrore SHKP (3535) AVDULI Tirane 1,101,743 2014-12-26 2014-12-29 27910250852014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1025085 SH K. PUNESIMIT shp rikonstr ZP lac up 2681/1 dt 8.10.2014 njf 2386/6 dt 10.10.2014 kontr vazhd 2386/9 dt 20.10.2014 sit ft 12 dt 1.12.2014 s 67445649 konte shtes 16.1.2014 ft 13 dt 18.12.2014 s 67445650 certif 19.12.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) AVDULI Tirane 1,157,451 2014-12-01 2014-12-02 23910250852014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1025085 SH K. PUNESIMIT . lik ft rikonstruksioni kv dt 20.10.2014, seri 67445647 dt 15.11.2014
  Administrata Qendrore SHKP (3535) AVDULI Tirane 856,583 2014-11-10 2014-11-12 22010250852014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1025085 SH K. PUNESIMIT shp rikonstr ZP lac up 2681/1 dt 8.10.2014 njf 2386/6 dt 10.10.2014 jkontr 2386/9 dt 20.10.2014 sit pjesor ft 8 dt 7.11.2014 s 67445645
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >