Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek i[email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AUTO VIZION All 11,716,794.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) AUTO VIZION Durres 298,560 2014-12-26 2014-12-29 77810170312014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1017031 REP USHT 2001 SHPENZIME TRANSPORTI
  Bashkia Kamez (3535) AUTO VIZION Tirane 97,984 2014-07-25 2014-07-29 4821660012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Nd/Pastrimit Kamez Pjese kembimi per makinat kontr vazhd 08.02.2014 fat 320,321 dt 10.07.2014 fh 12,14 dt 10.07.2014
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) AUTO VIZION Tirane 478,800 2014-05-13 2014-05-13 68 1011552014 Shpenzime te tjera transporti 2101155 Nderm.nr 2 punet lik shp transp ,urdh prok nr 14 dt 23.04.2014,ftese ofere 28.4.2014,njof fit 30.4.2014,fat 169 dt 2.5.2014 seri 12504689
  Bashkia Kamez (3535) AUTO VIZION Tirane 10,841,450 2014-02-06 2014-02-06 1621660012014 Unspecified Bashkia Kamez Bl makineri pastrimi projekti IPA kontr vazhd 50 dt 28.01.2013 umd 91 prot 04.02.2014 pvmdorez 04.02.2014 fat 49 dt 04.02.2014 fh 1 dt 04.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >