Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AURORA KONSTRUKSION All 55,980,535.00 22 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) AURORA KONSTRUKSION Berat 5,327,619 2014-12-26 2014-12-29 76421020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 28.dt.17.12.2014
  Qarku Berat (0202) AURORA KONSTRUKSION Berat 395,637 2014-12-19 2014-12-23 54120420012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve keshilli i qarkut berat lik fat dhjetor 2014 ndertim kul
  Qarku Berat (0202) AURORA KONSTRUKSION Berat 10,304,688 2014-10-24 2014-12-12 34920420012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) keshilli i qarkut berat lik fat gusht 2014 rikostruksion rruge
  Bashkia Berat (0202) AURORA KONSTRUKSION Berat 6,068,733 2014-11-26 2014-11-27 68921020012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Berat 2102001,likujdim fature nr 17 .dt.31.10.2014
  Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me qellim social" Fier (0909) (0000) AURORA KONSTRUKSION Fier 2,054,285 2014-11-12 2014-11-13 110069222014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala NJ.Z.P Fier 1016922 5% garanci punimi
  Bashkia Tirana (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 2,081,640 2014-11-06 2014-11-07 98021010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane KOPSHI CENOIMERI KONT NE VAZHD 7734/3 DT 13.09.14 SIT 2 DT 31.01.2014 FAT 04655328 DT 31.01.14
  Bashkia Tirana (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 8,392,774 2014-11-06 2014-11-07 99421010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane sit riko rruga e bogdaneve shkresa 8012 dt 29.05.14 kont ne vazhd 93/5 dt 30.11.12 sit 10.06.13 fat 04655292 dt 10.06.13 pv kolaudim 26.0713
  Bashkia Tirana (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 2,873,689 2014-11-06 2014-11-07 97921010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane KOPSHI CENOIMERI KONT NE VAZHD 7734/3 DT 13.09.14 SIT 3 DT 28.02.14 FAT 04655330 DT 28.02.14
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 1,238,439 2014-09-10 2014-09-11 27310140482014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Drejtoria e Pergjithshme e Burgjeve 5% I garancise se punimeve pb Berat,shkrse nr 9 dt 10.04.14,kont 50/12 dt 31.10.2011,sit perfundimtar 06.12.2012,procesv marrje ne dorezim i garancise dt 24.07.14
  Universiteti Politeknik (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 7,045,485 2014-08-13 2014-08-13 118110110402014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1011040 UNIVERSITETI POLITEKNIK rik up 28.8.2013 fo 30.8.2013 k 25.11.2013 sit 31.7.2013 fat 01.08.2014 pv kolaudimi 31.7.2014
  Universiteti Bujqesor (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 47,004 2014-08-06 2014-08-07 30210110412014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Univer.Bujqesor 5%GARANCI KONTRATE 829/43 DT 19.03.2014 SIT 829/50 DT 24.04.2014 PV M DOREZIM 17.07.2014
  Zyra e Sherbimit Turistik (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 10,000 2014-08-05 2014-08-06 8510940192014 Sherbime te tjera 602 ZYRA E SHERBIMIT TURISTIK transport pajisje zyre,up nr 5 dt 23.07.2014,pv dt 25.07.2014,fat nr 49 dt 29.07.2014 sr 04655350
  Zyra e Sherbimit Turistik (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 10,000 2014-08-05 2014-08-06 8310940192014 Sherbime te tjera 602 ZYRA E SHERBIMIT TURISTIK punime elektrike,up nr 3 dt 21.07.2014,pv dt 23.07.14,fat nr 47 dt 24.07.2014 sr 04655348
  Zyra e Sherbimit Turistik (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 10,000 2014-08-05 2014-08-06 8410940192014 Sherbime te tjera 602 ZYRA E SHERBIMIT TURISTIK punime lyerje te brendshme,up nr 4 dt 21.07.2014,pv dt 24.07.14,fat nr 48 dt 25.07.2014 sr 04655349
  Universiteti Bujqesor (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 238,570 2014-08-05 2014-08-06 30110110412014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala Univer.Bujqesor 5%garanci punimesh kontrate 829 /24 dt 6.11.2014 pv 17.07.2014
  Qarku Berat (0202) AURORA KONSTRUKSION Berat 2,045,037 2014-07-23 2014-07-25 29620420012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) keshilli i qarkut berat lik fat korrik 2014 ndertim KUL
  Universiteti Bujqesor (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 238,570 2014-07-08 2014-07-08 23710110412014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore MKUniver.Bujqesor rikostruks. up 28.06.2012 nj fit 829/22 dt 18.10.2012 kontrate ne vazhdim 829/24 dt 6.11.2012 sit . 829/34 dt 30.01.2013 fat 7 dt 13.02.2013 seri 04655257 pv m. d 12.02.2013
  Bashkia Tirana (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 5,044,671 2014-06-13 2014-06-16 49021010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Tirane SIT KOPSHTI 21 D UP 90 DT 30.05.13 URDHER 90/1 DT 30.05.13 NJOFT KOTN 90/2 DT 30.05.13 PV 23.07.13 RAP 7734 DT 09.08.13 NJOFT FIT 7734/1 DT 09.08.13 KONT 7734/3 DT 13.09.13 FAT 04655326 DT 30.12.13 SIT 31.12.13
  Bashkia Tirana (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 1,607,226 2014-06-11 2014-06-12 47021010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane RRUGA RIK RRUGA E BOGDANEVE SHKRESA 8012 DT 29.05.2014KONT NE VAZHD 93/5 DT 30.11.12 SIT PERF 10.06.13 FAT 04655292 DT 10.06.13 PV KOLAUDIM 26.07.13
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) AURORA KONSTRUKSION Tirane 273,695 2014-05-15 2014-05-15 94102901120141 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231-466-Gjyk.Rrethi.Tir rikonstuksion,pv dt 06.01.2014,situacion dt 06.01.2014,fat nr 27 seri 04655327 dt 28.01.2014