Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ASI-2A CO All 4,658,400.00 21 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Brataj (3737) ASI-2A CO Vlore 240,000 2014-12-30 2014-12-31 14628370012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MIREMB.UJESJELLESI FSHATRAVE BRATAJ-GJORM NR.FAT.90 K.BRATAJ 2837001
  Dogana Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 132,912 2014-12-29 2014-12-30 16210100872014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre PERDE DRURI DOGANA 1010087
  Komuna Brataj (3737) ASI-2A CO Vlore 468,000 2014-12-29 2014-12-30 14528370012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj MIRMBAJTJE RRUGE RAMICE LUME KOMUNA BRATAJ 2837001
  Dogana Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 11,088 2014-12-29 2014-12-30 16110100872014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme TAPET PER SHKALLE DOGANA 1010087
  Dogana Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 192,000 2014-12-29 2014-12-30 16710100872014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre BLERJE SET MOBILJE DRURI DOGANA 1010087
  Dogana Fier (0909) ASI-2A CO Fier 456,000 2014-12-26 2014-12-29 14710100902014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre `Dogana 1010090 likujdim fatura
  Komuna Vranisht (3737) ASI-2A CO Vlore 168,000 2014-12-24 2014-12-26 16828380012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2838001 K VRANISHT RIP URE FAT NR 94 DAT 18.12.2014
  Komuna Vranisht (3737) ASI-2A CO Vlore 462,000 2014-12-24 2014-12-26 16628380012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2838001 K VRANISHT RIP URE FAT NR 92,93 DAT 18.12.2014
  Komuna Levan (0909) ASI-2A CO Fier 300,000 2014-12-22 2014-12-23 41024140012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj K Levan Fier 2414001 likujdim fature
  ALUIZNI - Drejtorite Fier (1), Fier (2) + Lushnje (0909) ASI-2A CO Fier 462,000 2014-12-19 2014-12-22 15210940102014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Aluizni Fier 1094010 likujdim fature
  Bashkia Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 48,000 2014-12-18 2014-12-18 73521460012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DRU DEKORATIV BASHKIA 2146001 FAT 79 DT 11.12.2014
  Komuna Greshice (0924) ASI-2A CO Mallakaster 69,600 2014-12-17 2014-12-17 189 2642001 2014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre PAGESE PER ASI-2A CO NGA KOMUNA GRESHICE MALLAKASTER
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) ASI-2A CO Fier 132,000 2014-12-17 2014-12-17 25110100492014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Tatimet 1010049 likujdim fature
  Komuna Remas (0922) ASI-2A CO Lushnje 66,000 2014-12-10 2014-12-16 22326100012014 Sherbime te tjera 2610001 Kom.Remas Lu lik.sherbime ne shkolla dhe ndricimi rrugor fat.nr.17557736 dt.02.12.2014,r.prok.nr.31 dt.20.11.2014
  Shkolla e "Rakip Kryeziu", Fier (0909) ASI-2A CO Fier 168,000 2014-12-15 2014-12-16 5810111042014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Shkolla Rakip Kryeziu 1011104 likujdim fature
  Shkolla e "Rakip Kryeziu", Fier (0909) ASI-2A CO Fier 67,200 2014-12-15 2014-12-16 5910111042014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Shkolla Rakip Kryeziu 1011104 likujdim fature
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve Vlore (3737) ASI-2A CO Vlore 300,000 2014-12-11 2014-12-15 17610120702014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1012070 DRMK SISTEMIM SHESHI
  Zyra e Punes Fier (0909) ASI-2A CO Fier 372,000 2014-12-15 2014-12-15 44410250092014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Zr.Punes 1025009 likujdim fature
  Shkolla e "Rakip Kryeziu", Fier (0909) ASI-2A CO Fier 27,600 2014-12-04 2014-12-05 5710111042014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore Shlkolla Rakip Kryeziu 1011104 materiale pastrimi
  Komuna Greshice (0924) ASI-2A CO Mallakaster 216,000 2014-12-03 2014-12-03 163 2642001 2014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem PAGESE PER ASI-2A CO NGA KOMUNA GRESHICE MALLAKASTER