Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARTYKA II All 67,780,682.00 42 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Bilisht (1505) ARTYKA II Devoll 345,600 2014-12-24 2014-12-26 25223360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve KOMUNA QENDER BILISHT PER ARTYKA II PER MIRMBAJTJE E RUGEVE
  Komuna Bilisht (1505) ARTYKA II Devoll 342,000 2014-12-24 2014-12-26 25323360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve KOMUNA QENDER BILISHT PER ARTYKA II PER PASTRIM KANALIZIMI KULLUES
  Komuna Morave (1505) ARTYKA II Devoll 463,156 2014-12-23 2014-12-24 24023370012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA HOCISHT PER ARTYKA II PER RIPARIME NE RJETIN E UJESJELLTE KOMUNES HOCISHT
  Komuna Morave (1505) ARTYKA II Devoll 358,800 2014-12-23 2014-12-24 24123370012014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore KOMUNA HOCISHT PER ARTYKA II PER PASTRIM SISTEMIM TRUALLI FSHATI CIPAN
  Komuna Miras (1505) ARTYKA II Devoll 322,800 2014-12-23 2014-12-23 37723350012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA MIRAS PER ARTYKA II PER MIRMBAJTJEN E RJETEVE HIDRAULIKE
  Komuna Morave (1505) ARTYKA II Devoll 7,270,285 2014-12-22 2014-12-23 23623370012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA HOCISHT PER ARTYKA II RIKONSTRUKSION I RRJETIT TE BRENDSHEM UJESJELLSI BABAN
  Komuna Morave (1505) ARTYKA II Devoll 6,552,690 2014-12-22 2014-12-23 23723370012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve KOMUNA HOCISHT PER ARTYKA II RIKONSTRUKSION I JASHTEM I FSHTIT VERLEN
  Komuna Miras (1505) ARTYKA II Devoll 203,160 2014-12-18 2014-12-19 36823350012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA MIRAS PER ARTYKA II PER SHPZ PER MIRMBAJTJE VEPRA UJORE
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTYKA II Gjirokaster 3,706,728 2014-12-18 2014-12-19 59310060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASER MIREMBAJTJE RUTINE FAT NR 55 DT 03.12.2014 SERIA 11112005 SITUACION PER MUAJIN NENTOR, SITUAC PROGRESIV KONTRA DT 15.08.2014
  Komuna Vithkuq (1515) ARTYKA II Korçe 81,995 2014-12-17 2014-12-18 23424980012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala KOMUNA VITHKUQ LIKUJDIM 5% GARANCI OBJEKTI SISTEMIM QENDRA E KOMUNES VITHKUQ
  Dega e Thesarit Devoll (1505) ARTYKA II Devoll 261,408 2014-12-17 2014-12-17 15310100042014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative THESARI DEVOLL PER ARTYKA II PER NDERTESA ADMINISTRATIVE RIKONSTRUKSIN I ZYES THESARIT
  Komuna Morave (1505) ARTYKA II Devoll 3,950,214 2014-12-16 2014-12-16 22323370012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA HOCISHT PER ARTYKA II PER SISTEMIM ASFALTIMI RRUGA HOCISHT-GRACE
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) ARTYKA II Korçe 900,546 2014-12-15 2014-12-16 21521220062014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj NDER SHERB PUBLIKE BLERJE ASFALTO BETON PER MIREMBAJTJE FAT NR 47.52 DAT 18.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTYKA II Gjirokaster 640,284 2014-12-12 2014-12-15 56210060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE, K/PODGORIE.. KONTRATE DT 01.08.2013, SITUACION NENTOR 2014, FATURA NR 54 DT 03.12.2014, NR SERIAL 11112004
  Komuna Morave (1505) ARTYKA II Devoll 735,000 2014-11-24 2014-11-25 20623370012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA HOCISH PER ARTYKA II PER SISTEMIM ASFALTIMI RRUGA E BRENDSHME FSHATI CIPAN
  Komuna Morave (1505) ARTYKA II Devoll 451,740 2014-11-24 2014-11-25 20723370012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA HOCISH PER ARTYKA II PER SISTEMIM ASFALTIMI RRUGA E BRENDSHME FSHATI CIPAN
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTYKA II Gjirokaster 3,220,800 2014-11-20 2014-11-21 51510060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE PERFORMANCE AKSI K LIQENAS DOGANA GORICE FAT TAT 50 SERIA 11112000, SITUACIONI 3 SITUACION PROGRESIV , PV 10.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTYKA II Gjirokaster 222,000 2014-11-20 2014-11-21 51410060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE PERFORMANCE AKSI PODGORIC KORITE LIQENAS FAT TAT 51 SERIA 11112001 SITUACION PROGRESIV , SITUACION NR 15 , LISTA 4
  Komuna Morave (1505) ARTYKA II Devoll 475,668 2014-11-11 2014-11-11 19023370012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore KOMUNA HOCISHT PER ARTYKA II PER MIRMBAJTJE GODINES SE KOMUNES
  Komuna Miras (1505) ARTYKA II Devoll 335,506 2014-11-10 2014-11-10 30523350012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KOMUNA MIRAS PER ARTYKA II PER GARANCI DIFEKTESH RIKONSTRUKS ZYRE KOMUNES