Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARIFAJ All 806,835,201.00 54 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kavaja (3513) ARIFAJ Kavaje 21,524,449 2014-12-29 2014-12-29 70921180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION SHESHI E XHAMIA KUBELIE FAT 57 DT 26.12.2014 KONTRATE 1158/2 DT 07.07.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 2,758,686 2014-12-16 2014-12-18 145510060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 8739/1 dt 11.12.14 Sit Nr 6 Fat Nr. 52 dt 05.12.14 ser 17898621 Kontrata ne vazhdim 5661/4 Dt 24.07.09
  Njesia e Zbatimit te Projektit "Strehim me qellim social" Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 104,394 2014-12-15 2014-12-15 10221070232014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2107023 0707 NJESIA ZBATIMIT PROJEKTIT 2107023 LIK FAT 48 DT 3.12.2014 ( PJESORE FATURE ) SITUACION SIPAS KONTRATES NDERTIM BANESA SOCIALE
  Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 8,854,692 2014-12-11 2014-12-12 62621070012014 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2107001 BASHKIA DURRES 5% GARANCI NDERTIM SHKOLLE MESME KENETE CERTIFIKAT GARANCIE 8002 DT 04.12.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 883,796 2014-12-05 2014-12-10 1297110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr8380/1 dt 02.12.14 Sit No 14 Perfundimtar Fat Nr. 37 dt 06.1114 ser 17898605 Kontrata ne vazhdim 10016/7 Dt 03.02.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 7,022,732 2014-12-05 2014-12-10 1298110060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa Nr. 8381/1 dt 02.12.14 Sit NoPerfundimtar Fat Nr. 38 dt 06.11.14 ser 17898606 Kontrata ne vazhdim 4128/4 dt 21.07.2011
  Komuna Qafe-Mali (3330) ARIFAJ Puke 159,995 2014-12-04 2014-12-09 13627220012014 Te tjera transferime korrente komuna qaf mali puke kodi 2722001 shp.ndert ure auto beli kryezi fat 41 dt.14.11.2014
  Njesia e Zbatimit te Projektit "Banesa me Qellim Social" Durres (0707) (0000) ARIFAJ Durres 2,422,308 2014-12-05 2014-12-09 1710940242014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1094024 0707 NJESIA ZBATIMIT PROJEKTIT 1094024 RIMBURSIM TVSH FAT 48 dt 3.12.2014
  Bashkia Kavaja (3513) ARIFAJ Kavaje 57,887,492 2014-12-03 2014-12-03 65421180012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIJA KJ LIKUIDIM RIKONSTRUKSION SHEHSI ,XHAMIA KUBELIE FAT 46 DT 01.12.2014 KONTRATE 1158/2 DT 07.07.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 6,275,353 2014-11-19 2014-11-21 115910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH Shkresa Nr.4880/3 dt 19.11.14 Sit No 12 Fat Nr. 42 dt 14.11.14 ser 17898611 Kontrata ne vazhdim 10016/7 Dt 03.02.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 25,767,480 2014-11-19 2014-11-21 115710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 4880/2 dt 19.11.14 Sit No 2, Fat Nr.44 dt 14.11.14 ser 17898613 Kontrata ne vazhdim 4128/4 dt 21.07.2011
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 4,941,968 2014-11-18 2014-11-21 114110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr. 7839/1 dt 17.11.14 Pagesa6 Fat Nr. 36 dt 06.11.14 ser 17898604 Kontrata ne vazhdim 5660/4 Dt. 10.08.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 35,218,907 2014-11-19 2014-11-21 115810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr. 7922/1 dt 19.11.14 Sit Nr. 5 Fat Nr. 40 dt 14.11.14 ser 17898608 Kontrata ne vazhdim 5661/4 Dt 24.07.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 11,759,414 2014-10-29 2014-10-31 100810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr.5093/1 dt 27.10.14 Sit No 3, Fat Nr.22 dt 23.07.14 Ser 87283340 Diference pagese Kontrata ne vazhdim 4128/4 dt 21.07.2011
  Njesia e Zbatimit te Projektit "Strehim me qellim social" Bashkia Durres (0707) ARIFAJ Durres 15,183,392 2014-10-13 2014-10-13 8321070132014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2107023 0707 NJESIA ZBATIMIT PROJEKTIT 2107023 LIK FAT 19 dt 14.7.2014, dhe 25 dt 31.8.2014 SITUACION SIPAS KONTRATES NDERTIM BANESA SOCIALE
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 9,406,456 2014-10-09 2014-10-10 22210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 83 DT 04.03.2013,FAT NR 28 DT 12.09.2014 SR 87283346
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 4,725,500 2014-10-09 2014-10-10 13610560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin e furnizimit me uje,KONT VAZHDIM WL REC 83-1 DT 24.04.2014,FAT NR 7 DT 14.05.2014 SR 87283325
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 2,900,000 2014-10-09 2014-10-10 22110560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore dhe lokale,kont WL REC 83 DT 04.03.2013,FAT NR 23 DT 04.08.2014 SR 87283341
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 6,192,600 2014-10-08 2014-10-08 17510560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin re furnizimit me uje kfw kont wl rec 83-1 dt 24.04.2014,fat nr 21 dt 23.07.2014 sr 87283339
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARIFAJ Tirane 140,265 2014-10-06 2014-10-07 13310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 34 DT 15.04.2011 FAT NR 8 DT 14.05.2014 SR 87283326