Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ANGERBA All 2,650,153.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) ANGERBA Lezhe 25,800 2014-12-30 2014-12-31 18910050742014 Sherbime te tjera BORDI I KULLIMIT PAG FAT NR 84 DT 30.12.2014
  Komuna Macukull (0625) ANGERBA Mat 148,999 2014-12-26 2014-12-29 18726500012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Komuna Macukull (2650001) Lik.Superv. punimesh "Rikons. i kaptazheve te ujsjellsit Macukull".Fat.Nr.80 Dt.15.12.14 Urdh.Titull.Nr.6 Dt.28.09.2012.
  Komuna Shengjergj (3535) ANGERBA Tirane 232,800 2014-12-26 2014-12-26 16827990012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Shengjergj lik stud proj rruga e shkolles,urdh prok nr 42 dt 3.12.2014,oferta 4.12.2014,njoft fit 12.12.2014,kontr 12.12.2014,fat 81 dt 22.12.2014 seri 11263481
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) ANGERBA Lezhe 132,000 2014-12-10 2014-12-11 16810050742014 Sherbime te tjera BORDI I KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 76 DT 09.12.2014
  Komuna Koder Thumane (0716) ANGERBA Kruje 984,000 2014-11-21 2014-11-24 29225230012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime sa lik fat nr 70 dt 21.10.2014 nga komuna thumane
  Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) ANGERBA Mat 11,400 2014-11-13 2014-11-14 15410050752014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bordi i Kullimit Mat (1005075) Lik. Supervizor i Objektit"Mbrojtje Brigjesh nga Lumi Dri i Zi,Podgorce,Diber.Fat.Nr.74 Dt.12.11.2014 Urdh.Prok.Nr.316 Dt.20.06.2014 Kontr.Nr.329 Dt.24.06.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) ANGERBA Kruje 1,920 2014-11-13 2014-11-14 63021630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 72 dt 9.11.2014 nga bashkia f kruje
  Bashkia Fushe Kruje (0716) ANGERBA Kruje 2,160 2014-11-13 2014-11-14 63121630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 73 dt 5.11.2014 nga bashkia f kruje
  Bashkia Sukth (0707) ANGERBA Durres 191,232 2014-11-07 2014-11-07 25521510012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore MBIKQYRJE PUNIMESH / BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Komuna Kutalli (0202) ANGERBA Berat 3,120 2014-11-06 2014-11-06 22323030012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Komuna kutalli per Angerba kolaudim punimesh 2303001
  Komuna Qukes (0821) ANGERBA Librazhd 398,400 2014-10-21 2014-10-21 30225860012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOM.QUKES LB,LIKFATURE NR.38 DATE 27.12.2014 RIKONSTRUKSION+ASFALTIM I RRUGES SE FSHATITI GURRE
  Komuna Gjegjan (3330) ANGERBA Puke 12,000 2014-10-15 2014-10-17 24027180012014/1 Te tjera transferime korrente komuna gjegjan puke kodi 2718001 kolaudim objekti dy ura auto mesul fat.68 dt.13.10.2014
  Komuna Gjegjan (3330) ANGERBA Puke 4,560 2014-09-22 2014-09-24 21427180012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve komuna gjegjan puke kodi 2718001 KOLAUDIM PUNIMESH NE RRUGE KOMUNALE FAT.66 DT.18.09.2014
  Bordi i Kullimit Lezhe (2020) ANGERBA Lezhe 192,000 2014-09-18 2014-09-19 11910050742014 Sherbime te tjera BORDI I KULLIMIT LEZHE PAG FAT NR 65 DT 17.09.2014
  Komuna Ulez (0625) ANGERBA Mat 33,600 2014-09-18 2014-09-19 13626460012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Komuna Ulez (2646001) Lik. Hartim Projekti Rrethim Varreza Fsh. Stojan.Fat.Nr.64 Dt.17.09.2014 Urdh. Prok. Nr.09 Dt.02.09.2014.
  Komuna Nikel (0716) ANGERBA Kruje 11,400 2014-09-12 2014-09-12 30225210012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA NIKEL LIK I FATURES ME NR 63 DT 10.09.2014
  Bashkia Fushe Kruje (0716) ANGERBA Kruje 84,762 2014-07-14 2014-07-15 38421630012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve SA LIK FAT NR 60 DT 9.07.2014 NGA BASHKIA F KRUJE
  Komuna Malzi (1818) ANGERBA Kukes 180,000 2014-06-12 2014-06-12 6525400012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve projekte ne infrastrukture Ft57 dt02.06.2014 S11263457 Malzi Kukes
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >