Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALBAVIA SHPK TIRANE All 202,618,185.00 22 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 10,000,000 2014-12-30 2014-12-31 124621010012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Tirane SIT BLLOKU 22 KONT 5172 DT 27.05.08 FAT 41997186 DT 31.11.09 SIT PERF 27.11.09 PV KOLAUD 05.02.10 MERRVESHJE 8109 DT 28.09.09 FAT 38061080 DT 30.05.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 18,359,053 2014-12-27 2014-12-30 164810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa Nr.9257/1 dt 24.12.14 Sit Nr. 2 Fat Nr. 63 dt 10.12.14 ser 09739872 Kontrata nr. 1195/1 dt 17.05.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 14,333,847 2014-12-24 2014-12-29 159310060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARRSH - Shkresa 9047/1 dt 23.12.14 4 Sit 13 Fat 65 dt 15.12.14 ser 09739874 Kontrata Nr. 4490/6 Dt 20.07.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 20,828,108 2014-12-18 2014-12-22 151410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr.8315/1 dt 15.12.14 Sit Nr. 1 Fat 55 dt 21.11.14 ser 09739864 Kontrata nr. 1195/1 dt 17.05.13
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 10,045,579 2014-12-18 2014-12-22 151510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH - Shkresa 8788/1 dt 15.12.14 Sit nr. 12 Fat Nr. 60 dt 29.11.14 ser 09739869, fat 62 dt 05.1214 ser 09739871 Kontrata Nr. 4490/6 Dt 20.07.09
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 7,189,853 2014-10-17 2014-10-17 17010560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 17.12.2012 FAT NR 30 DT 01.07.2014 SR 09739939
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 8,929,807 2014-10-07 2014-10-08 11310560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 74 DT 17.12.2012,FAT NR 13 DT 01.04.2014 SR 09739922
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 3,597,834 2014-10-06 2014-10-07 11210560012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektin rrugeve dytesore e lokale,kont vazhdim WL REC 74 DT 17.12.2012,FAT NR 75 DT 31.12.2013 SR 09739909
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 2,518,856 2014-08-18 2014-08-19 71910060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa 5119/1 dt 31.07.14 Sit nr. 11 Fat nr. 31 dt 21.07.14 ser 09739940 Kontrata Nr. 4490/6 Dt 20.07.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 20,950,162 2014-06-19 2014-06-23 43010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa 3734/1 dt 19.06.14 Sit nr. 10 Fat nr. 26 dt 12.06.14 ser 097399354 Kontrata Nr. 4490/6 Dt 20.07.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 31,465,001 2014-06-11 2014-06-12 3720060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 3455/1 Dt 10.06.14 Sit nr. 9 Fat nr. 25 dt 01.06.14 ser 09739934 Kontrata Nr. 4490/6 Dt 20.07.09
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 2,324,740 2014-06-05 2014-06-06 114105600120141 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 4.4.2013, seri 09739911 dt 31.1.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 1,502,266 2014-06-05 2014-06-06 114105600120143 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 4.4.2013, seri 09739920 dt 31.3.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 1,161,117 2014-06-05 2014-06-06 114105600120144 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 4.4.2013, seri 09739921 dt 1.4.2014
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 3,230,526 2014-06-05 2014-06-06 114105600120142 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per rikonstr rrugesh dytesore dhe lokale kontr dt 4.4.2013, seri 09739916 dt 28.2.2014
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 2,768,378 2014-05-05 2014-05-07 17810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa 2234 Dt 24.04.14 D.P. Vendimi nr. 4 Sit nr. 8 Fat nr. 35 Dt 04.07.11 ser 41997378 Nr. 4490/6 Dt 20.07.09
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 6,395,232 2014-04-29 2014-05-02 17610060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2233 dt 24.04.14 D.P. Vendimi Nr 4. Sit Nr. 15 Fat Nr. 87 dt 20.12.2010 Ser 41997336 kontrata ne vazhdim Nr. 10819/5 dt 29.12.2008
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 7,117,227 2014-04-29 2014-05-02 17710060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2233 dt 24.04.14 D.P. Vendimi Nr 4. Sit Nr. 16 Fat Nr. 994 dt 31.12.2010 ser 41997343 kontrata ne vazhdim Nr. 10819/5 dt 29.12.2008
  Komuna Zejmen (2020) ALBAVIA SHPK TIRANE Lezhe 1,458,984 2014-04-01 2014-04-03 3225700123014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala KOM ZEJMEN PAG 5 GARANCI PUNIMESH
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ALBAVIA SHPK TIRANE Tirane 23,424,075 2014-02-27 2014-02-28 2810560012014 Unspecified Fondi shqiptar i zhvillimit . TVSH per projektet e rrugeve dytesore kontr dt 04.4.2013,f31.8.2013f30.9.2013f30.11.2013,05.12.2013,s41997233/249/250,22.7.2013-22.9.2013-22.10.2013,sit3-4,22.10.2013