Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALBA-COLOR All 114,640.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Berat (0202) ALBA-COLOR Berat 9,900 2014-12-11 2014-12-12 20710120022014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme monumentet berat lik fat tetor materiale
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0202) ALBA-COLOR Berat 72,000 2014-11-26 2014-11-27 19721020032014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Ndermarrja e Gjelberimit 2102003 likujdim fature dt.14.11.2014
  Sp. Berati (0202) ALBA-COLOR Berat 9,800 2014-09-11 2014-09-15 469101300642014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale spitali berat lik fat korrik 2014 materiale
  Sp. Berati (0202) ALBA-COLOR Berat 9,800 2014-09-05 2014-09-08 46910130642014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale spitali berat lik fat korrik 2014 materiale
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) ALBA-COLOR Berat 13,140 2014-04-18 2014-04-18 5921020052014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Drejtoria Ekonomike e Arsimit 2102005 likujdim fature dt.07.02.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >