Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALB-TIEFBAU All 319,194,215.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Shkoder (3333) ALB-TIEFBAU Shkoder 47,790 2014-12-26 2014-12-29 86421410012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA SHKODER likuidim 5% garanci punimesh per lyerje fasada godina e bashkise
  Komuna Bushat (3333) ALB-TIEFBAU Shkoder 3,348,184 2014-12-04 2014-12-05 28427640012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala KOMUNA BUSHAT 5% QENDER DEDAJ KARRAMETAJ VARREZA KELMEND BARDHANJOR
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB-TIEFBAU Tirane 45,301,742 2014-10-27 2014-10-31 100010060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 382/2 Dt 27.10.14 Sit Nr, 5 Diference Fat Nr. 2 t 28.02.2014 Ser 88773004, Fat 3 Dt 31.03.14 ser 88773005, Fat Nr. 30.05.14 ser 88773008, Fat Nr. 9 dt 02.06.14 ser 88773011 Kontrat. 1213/6 Dt 09.06.2013
  Komuna Bushat (3333) ALB-TIEFBAU Shkoder 1,813,489 2014-07-25 2014-07-29 16127640012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA BUSHAT SHKODER FAT. 03974487 DT. 30.06.2013, 03974493 DT. 17.08.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB-TIEFBAU Tirane 956,975 2014-07-03 2014-07-04 54810060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARRSH Shkresa Nr.4250 Dt 27.06.14 D.P. Vendimi nr 8 Sit Nr.Perfundim diference e mbetur Fat nr. 30 dt 05.09.10 ser 68706131 Kontrata ne vazhdim Nr.4686/4 dt 16.07.2009
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB-TIEFBAU Tirane 8,406,752 2014-04-30 2014-05-05 21110060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 2243 dt 25.04.13 D.P. Vendimi nr 4 Sit Nr.Perfundim. Fat nr. 78/1 Dt 16.12.2011 ser 88772819 Kontrata ne vazhdim Nr. 10599/6 Dt 29.12.2008
  Komuna Bushat (3333) ALB-TIEFBAU Shkoder 4,236,664 2014-04-04 2014-04-07 5027640012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA BUSHAT FAT 88772596 DT 22.09.2012 FAT 88772523 DT 30.09.2012
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB-TIEFBAU Tirane 16,102,596 2014-04-01 2014-04-03 6510060542014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ARSH - Shkresa Nr. 382/1 Dt 31.03.14 Sit Nr 45 Diference Fat Nr. 2 t 28.02.2014 Ser 88773004 Kontrat. 1213/6 Dt 09.06.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB-TIEFBAU Tirane 98,125,326 2014-04-01 2014-04-03 6410060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) ARSH - Shkresa Nr. 382/1 dt 31.03.2014 Sit Nr 4 Fat Nr. 1 Dt 27.01.14 Ser 88773003 Kontrat. 1213/6 Dt 09.06.2013
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB-TIEFBAU Tirane 112,325,922 2013-12-31 2014-01-10 120110060542013 Unspecified 231-ARRSH NDERTIM RRUGA FUSHE KRUJE MILOT LOT 2 Shkresa Nr. 1833 Dt 17.04.2013 Sit Nr.16 Diference Fat Nr. 37 dt 17.11.2010 Nr. Ser. 63706136 Kontrata ne vazhdim Nr. 10599/6 Dt 29.12.2008
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB-TIEFBAU Tirane 28,528,775 2013-12-31 2014-01-06 120010060542013 Unspecified ARRSH RIVESHJE ASF RRUGA MILOT LEZHE SHJKRESA 5809 DT 30.12.13 SIT 2 FAT 25 DT 22.07.13 SR 03974489 KONT 1213/6 DT 09.06.13
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >