Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALB - KONSTRUKSION All 86,829,499.00 28 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 1,204,399 2014-12-30 2014-12-31 40010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 03647789 DT 30.05.2014,03647794 DT 30.06.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 1,220,134 2014-12-29 2014-12-30 38610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 03647769 dt 31.11.2013,03647774 dt 31.12.2013
  Komuna Gruemire (3323) ALB - KONSTRUKSION M.Madhe 875,594 2014-12-29 2014-12-30 16926290012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2629001-Kom.Gruemire(nd.ujsj.Gjorm Posht)
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 4,743,390 2014-12-26 2014-12-29 35510060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 03647763 DT 30.09.2013,03647765 DT 31.10.2013,03647767 DT 30.11.2013,03647773 DT 31.12.2013
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Fshat (3333)Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Fshat (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 10,320,572 2014-12-29 2014-12-29 1820330362014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2033036 Nder ujesjellesi fshat nr 16373866 DT 29.12.2014
  Komuna Shenkoll (2020) ALB - KONSTRUKSION Lezhe 7,670,429 2014-12-26 2014-12-29 20325710012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore KOM SHENKOLL LIK FAT.47 DHE 75 DT.26.12.2014 RIKONST UJSJELLSI SHENKOLL (SHTESE KONTR)
  Komuna Gruemire (3323) ALB - KONSTRUKSION M.Madhe 359,799 2014-12-23 2014-12-24 16126290012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2629001-Kom.Gruemire(lik.5%garanci punime Ujesjell.Gjorm.nentor-2014)
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - KONSTRUKSION Tirane 2,914,425 2014-12-17 2014-12-22 151910060542014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala ARRSH Shkresa Nr. 2976/1 Dt 05.06.14 Kontra Nr 15859 dt 21.08.07 Kodi i projektit M060693 P.V Marrjes ne dorezim Dt 14.04.14
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 1,152,300 2014-12-19 2014-12-22 33710060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 16373862 DT 30.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 667,226 2014-12-19 2014-12-22 33610060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 16373861 DT 30.11.2014
  Prefektura e qarkut Shkoder (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 16,953,173 2014-12-12 2014-12-15 25310160712014 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese PREFEKTURA SHKODER FAT. 67792534 DT. 28.02.2011, 67792540 DT. 31.03.2011, 67792545 DT. 30.04.2011, 67792461 DT. 31.05.2011, 67792473 DT. 10.08.2011
  Bashkia Shkoder (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 2,017,205 2014-11-21 2014-11-24 66621410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2141001 bashkia shkoder FT 16373857 DT 20.10.2014, AKT KOLAUDIMI DT 07.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 1,423,740 2014-11-13 2014-11-13 26010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 16373860 DT .31.10.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 1,837,440 2014-11-13 2014-11-13 25910060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 03647799,16373852,16373854,16373858 DT 31.07.2014,31.08.2014,30.09.20144,31.10.2014
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Fshat (3333)Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Shkoder Fshat (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 1,738,799 2014-11-12 2014-11-12 1220330362014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2033036 5% sigurim objekti
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 1,152,300 2014-10-23 2014-10-23 22810060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 16373853 dt 30.09.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 1,402,200 2014-09-17 2014-09-18 20010060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 03647788 dt 30.04.2014,03647790 dt 30.05.2014,03647796 dt 30.06.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 3,577,500 2014-09-17 2014-09-17 19810060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj drej rajonit verior likuj fat nr 03647795 dt 30.06.2014,03647800 31.07.2014,16373851 dt 31.08.2014
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 1,152,300 2014-08-26 2014-08-26 18310060772014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DREJ RAJONIT VERIOR LIKUJ FAT NR 03647791 dt 30.05.2014
  Komisariati i Policise Shkoder (3333) ALB - KONSTRUKSION Shkoder 384,000 2014-06-16 2014-06-17 13510160212014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore komisarjati policise likuj fat nr 03647792 dt 03.06.2014