Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AL-MEXWOOD All 55,154,925.00 13 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pyjeve Elbasan (0808) AL-MEXWOOD Elbasan 1,354,692 2014-12-29 2014-12-30 23610260082014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Drejtoria Pyjore shpenzime mirmbajtje
  Drejtoria e Pyjeve Elbasan (0808) AL-MEXWOOD Elbasan 3,291,002 2014-12-29 2014-12-30 23510260082014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Drejtoria Pyjore shpenzim mirmbajtje
  Komuna Pishaj (0810) AL-MEXWOOD Gramsh 5,117,118 2014-12-26 2014-12-29 58224300012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2430001 Fat.nr.18127691 dt:22.12.2014,situacion nr. KUZ Çekin Komuna Pishaj
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) AL-MEXWOOD Elbasan 427,202 2014-12-24 2014-12-26 4010100482014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rimbursim TVSH koherent
  Komuna Pishaj (0810) AL-MEXWOOD Gramsh 49,292 2014-12-23 2014-12-23 56424300012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2430001 5% garanci punimesh objekti "Ndertim A2 Stror " Komuna Pishaj
  Komuna Pishaj (0810) AL-MEXWOOD Gramsh 1,782,092 2014-12-23 2014-12-23 56324300012014 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2430001 5% garanci punimesh objekti "Sist asfal rruga fshat Gramsh" Komuna Pishaj
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AL-MEXWOOD Tirane 6,434,039 2014-12-19 2014-12-23 79910260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Min Mjedisit sit shp k 7131 dt 19.6.14 fat 12.12.2014 sit 7.12.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AL-MEXWOOD Tirane 4,194,487 2014-12-11 2014-12-16 74210260012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIN MJDEDISIT rehabilitim per Kune Vain up 9.4.2014 njf 9.6.2014 k 19.6.2014 sit 4.12.2014 fat 9.12.2014 s 18127657 pv kolaudimi 8.12.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AL-MEXWOOD Tirane 4,225,954 2014-10-23 2014-10-24 50810260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve MIN MJDEDISIT rehabilitim parku kombtar Divjak Karavasta kv 19.6.2014 fat 01.10.2014 s 15973677sit 25.9.2014 pv akt kolaudimi 30.9.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AL-MEXWOOD Tirane 11,999,025 2014-09-29 2014-09-30 41210260012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 231 MIN MJDEDISIT sit up 9.4.2014 fo 9.6.2014 k 19.6.2014 f 9.9.2014 sit 31.8.2014
  Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AL-MEXWOOD Tirane 8,077,862 2014-09-18 2014-09-19 40810260012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIN MJDEDISIT rehabilitim zona e mbrojtur Velipoje -Buna up 9.4.14 njf 9.6.2014 k 19.6.14 fat 8.9.14 sit 31.8.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan (0808) AL-MEXWOOD Elbasan 7,794,160 2014-04-29 2014-04-30 210100482014 Shpenzime te tjera te jashtzakonshme per pagesen e detyrimeve te prapambetura te rimbursimit te TVSH Rimbursim TVSH-je "Al-Mexwood" Drejtoria Tatimore Elbasan
  Komuna Tunje (0810) AL-MEXWOOD Gramsh 408,000 2014-04-29 2014-04-29 7924360012014 Shpenz. per rritjen e AQT - kamione dhe mjete transporti te renda Sa paguar fat.nr.222 dt:24.04.2014 nga Komuna Tunje
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >