Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AL-ASFALT All 287,031,682.00 91 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Golem (3513) AL-ASFALT Kavaje 130,632 2014-12-30 2014-12-31 52624750012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA GOLEM LIKUJDIM PROCES VERBAL MARRJE DOREZIM DT 24.11.2014 URDHER NR 3969 DT 21.11.2014 PER FATUREN 70 DT 01.4.2011PER RRUGEN UXHVE ISTERI RIFAT KAZIU SHELGJE
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 395,680 2014-12-30 2014-12-31 24710060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejtoria Rajonit Qendror mirmbajtje performance kont va 02 22.05.2014 sit 19 dhjetor 2014 fat 04280749
  Komuna Ishem (0707) AL-ASFALT Durres 5,224,140 2014-12-26 2014-12-29 26326423720012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/SIST. ASFALT. RR BIZE KODER
  Komuna Preze (3535) AL-ASFALT Tirane 1,305,756 2014-12-28 2014-12-29 28128040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Komuna Preze Lik ndert mbrojtje lumi up 3 dt 29.09.2014 kontr 3/6 dt 07.11.2014 fat 295 dt 24.12.2014
  Komuna Preze (3535) AL-ASFALT Tirane 2,364,465 2014-12-24 2014-12-29 27028040012014 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala Komuna Preze Lik 5% Rikonstr rruga Gjeckoder kontr vazhd 04.03.2014 urdh 71 dt 23.12.2014 pvmd 18.12.2014 akt kol 01.11.2013
  Komuna Golem (3513) AL-ASFALT Kavaje 202,762 2014-12-19 2014-12-22 51824750012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA GOLEM DHENIE 5% SIPAS PROCES VERBAL MARJES NE DOREZIM DT 24.11.2014 DHE URDHER BRENSHEM NR 3969 DT 21.11.2014
  Bashkia Durres (0707) AL-ASFALT Durres 71,524,021 2014-12-16 2014-12-17 65921070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRES LIK SIT NR 2 RIKUALIFIKIM I NENKALIMIT TE ROTONDOS TEK URA E DAJLANIT DHE NE PLEPA DURRES FAT NR 291 DT 1512.2014
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) AL-ASFALT Gjirokaster 410,736 2014-12-12 2014-12-12 55110060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI LEVAN VLORE FAT NR 285 .286 SERIA 04280738.0739, SITUACION PJESOR, PROGRESIV. KONTRATE 01.07.2013
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) AL-ASFALT Gjirokaster 436,968 2014-12-12 2014-12-12 55010060672014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER MIREMBAJTJE RUTINE AKSI LEVAN DAMES FAT NR 288 SERIA 04280741.740 SITUACION PJESOR, PROGRESIV KONTRATE 01.07.2013
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 395,680 2014-12-12 2014-12-12 23710060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb perform kont va 02 22.05.2013 sit 18 nentor 2014 fat 290 s 04280743
  Bashkia Sukth (0707) AL-ASFALT Durres 1,903,961 2014-12-11 2014-12-11 28521510012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK I RRUGES PAQJA/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Komuna Ishem (0707) AL-ASFALT Durres 2,923,245 2014-12-09 2014-12-09 21821823720012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) TDO 0707/KOM. ISHEM /KOD 2372001/RIKOSTR. I RRUGEVE TE BRENDESH
  Bashkia Durres (0707) AL-ASFALT Durres 28,599,980 2014-12-05 2014-12-09 63221070012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2107001 BASHKIA DURRESLIK SIT NR 1 TE OBJEKTIT RIKUALIFIKIM I NENLKALIMIT TE ROTONDOS TEK URA E DAJLANI DHE PLEPA LIK FAT NR283 DT 01.12.2014
  Komuna Kurjan (0909) AL-ASFALT Fier 1,484,945 2014-12-02 2014-12-03 20224200012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Kurjan Fier 2420001 detyrim i preapambetur
  Komuna Kurjan (0909) AL-ASFALT Fier 3,584,859 2014-12-02 2014-12-03 20324200012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) K/Kurjan Fier 2420001 detyrim i preapambetur
  Komuna Golem (3513) AL-ASFALT Kavaje 7,202,862 2014-11-21 2014-11-21 46124750012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) KOMUNA GOLEM LIKUJDIM FAT NR 280 DT 21.11.2014 TE KONTRATES SE PLANIF RRUGE PARALELE ME DETIN DHE SUPERSTRAD PIKA 37-57 SITUACION NR 1
  Bashkia Sukth (0707) AL-ASFALT Durres 2,849,961 2014-11-14 2014-11-17 26521510012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIKONSTR. I RRUGES PAQJA/ BASHKIA SUKTH/ KOD 2151001/TDO 0707/
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 395,680 2014-11-13 2014-11-14 19710060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb. perfor.kont va 02 22.05.2013 sit nr 16 28 gusht- 27 shtator 2014 fat 276 s 04280729
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 395,680 2014-11-13 2014-11-14 19610060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb. perfor.kont va 02 22.05.2013 sit nr 15 28 korrik- 27 gusht 2014 fat 275 s 04280728
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) AL-ASFALT Tirane 458,512 2014-11-13 2014-11-14 19810060792014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt.Raj.Qendror mirmb. perfor.kont va 02 22.05.2013 sit nr 17 28 shtator - 27 tetor 2014 fat 277 s 04280730