Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AHMET ILJAZI All 430,000.00 13 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Arsimore Kolonjë (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 21,500 2014-12-23 2014-12-23 25510111122014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1011112 zyra arsimore kolonje shpenz per mirembajtje te mjeteve te transportit lik i fat nr 29 dt 22.12.2014,procesverbal i emergjences dt 22.12.2014
  Bashkia Erseke (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 153,200 2014-12-19 2014-12-22 56321200012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2120001 bashkia erseke shpenz per pjese kembimi,goma ,bateri lik i fat nr 231,214 dt 15.12.2014,fh nr 27,28 dt 15.12.2014,up nr 67,68 dt 19.11.2014,20.11.2014
  Komuna Qender (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 16,500 2014-11-20 2014-11-20 35824850012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2485001 komuna qender erseke shpenz per pjese kembimi,goma bateri lik i fat nr 21 dt 19.11.2014,fh nr 40 dt 19.11.2014.up nr 84 dt 17.11.2014
  Komuna Qender (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 20,000 2014-11-10 2014-11-11 34724850012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2485001 komuna qender erseke shpenz per mirembajtje mjete transpoerti lik i fta nr 21 dt 06.11.2014,situacion dt 06.11.2014.up nr 76 dt 21.10.2014
  Dega e Thesarit Kolonje (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 30,000 2014-11-10 2014-11-11 9910100142014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1010014 dega e thesarit kolonje shpenz per mirembajtjen e aparateve ,pajisjeve te punes lik i fat nr 24 dt 17.10.2014,urdher nr 2 dt 17.10.2014,procesverbal emergjence dt 17.10.2014
  Komuna Qender (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 28,000 2014-11-10 2014-11-11 34624850012014 Karburant dhe vaj 2485001 komuna qender erseke shpenz per karburant dhe vaj lik i fta nr 20 dt 06.11.2014,fh nr 39 dt 06.11.2014,up nr 78 dt 29.10.2014
  Zyra Arsimore Kolonjë (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 16,000 2014-09-02 2014-09-02 18410111122014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1011112 zyra arsimore kolonje shpenz per mirembajtjene e mjeteve te transportit lik i fat nr 6 dt 01.09.2014,procesverbal dt 01.09.2014,formulari nr 4 dt 01.09.2014
  Komuna Piskal-Novosel (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 19,000 2014-08-18 2014-08-20 9224890012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2489001 komuna novosele kolonje shpenz per mirembajtje e mjeteve te transportit lik i fat nr 5 dt 11.08.2014,up nr 18 dt 04.08.2014,situacion-mirembajtje automjeti
  Komuna Qender (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 30,000 2014-08-12 2014-08-12 26524850012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2485001 komuna qender erseke shpenz per mirembajte te mjeteve te tarnsportit lik i fat rn 1 dt 08.08.2014,up nr 66 dt 08.08.2014,procesverbal dt 08.08.2014
  Zyra Arsimore Kolonjë (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 30,000 2014-07-30 2014-07-30 16410111122014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1011112 zyra arsimore kolonje shpenzime per mirembajtje mjete transporti fatura nr.36 dt.29.07.2014,urdh.prok.nr.36dt.17.07.2014
  Komuna Qender (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 18,800 2014-06-17 2014-06-17 21424850012014 Karburant dhe vaj 2485001 komuna qender erseke shpenz per pjese kembimi,karburant dhe vaj lik i fat nr 17,18 dt 11.06.2014,fh nr 22,23 dt 11.06.2014,up nr 56,56/1 dt 11.06.2014 me procesverbal emergjence dt 11.06.2014
  Komuna Qender (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 24,000 2014-06-05 2014-06-06 19624850012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2485001 komuna qender erseke shpenz per mirembajtje te mjeteve te transportit dhe pjese kembimi,goma,bateri lik i fat nr 17 dt 04.06.2014,fh nr 21 dt 05.06.2014,up nr 44 dt 05.05.2014
  Komuna Qender (1514) AHMET ILJAZI Kolonje 23,000 2014-03-18 2014-03-18 7424850012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2485001 komuna qender erseke shpenz per mirembajtjen e mjeteve te transportit lik i fta nr 36 dt 17.03.2014 me up nr 9 dt 05.03.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >