Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AGI KONS All 43,858,231.00 5 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 816,126 2014-12-16 2014-12-17 81810120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 1012001, MIN KLUTURES, kont. ne vazhdim 3534 dt.05.08.14 ; kont shtese 4081 dt.12.09.14 ft.180 dt.01.11.14 seri 13010034 situaciin perf.31.10.14
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 5,591,071 2014-12-16 2014-12-17 81710120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 1012001, MIN KLUTURES, kont. ne vazhdim 3534 dt.05.08.14 ; kont shtese 4081 dt.12.09.14 ft.177 dt.31.10.14 seri 13010031 situaciin perf.11.12.14
  Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AGI KONS Tirane 63,000 2014-11-06 2014-11-06 41210940012014 Udhetim i brendshem MZHUT shp fjetje autor 16.09.2014 fat 401 13.10.2014 s 13010941
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 19,982,495 2014-10-27 2014-10-27 58910120012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1012001, MIN KLUTURES, Rikonstruksion MuzeuHistorik UP 183 dt.30.07.14 proc.1 dt.30.07.14; nr.2 dt.30.07.14 nj.fituesi 3532 dt.05.08.13 kont.3534 fdt.05.08.14 UP 236 dt.10.09.14 proc.4065 dt.11.09.14 ft.163 dt.30.09.14 shtese kont.4081 dt.2
  Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) AGI KONS Tirane 17,405,539 2014-09-22 2014-09-23 46910120012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 231-466 MIN KLUTURES rikonstruksion muzeu historik,up nr 183 dt 30.07.2014,proc nr 1,2,3530 dt 30.07.2014,05.08.2014,njofti fit nr 3532 d t05.08.2014,kontrate nr 3534 d t05.08.2044,fat nr 161 d t31.08.2014,seri 13010015,situacion nr 1 dt 31
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >