Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A G A -1 All 43,524,685.00 94 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 540,000 2014-12-30 2014-12-31 30821110062014 Karburant dhe vaj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 641,580 2014-12-30 2014-12-31 30721110062014 Karburant dhe vaj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Komuna Kuman (0909) A G A -1 Fier 122,400 2014-12-22 2014-12-23 36424210012014 Karburant dhe vaj K/Kuman Fier 2421001 karburant
  Komuna Mbrostare (0909) A G A -1 Fier 699,000 2014-12-19 2014-12-22 56124100012014 Karburant dhe vaj 2410001 K Mrostar Fier likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 129,000 2014-12-05 2014-12-09 38921110012014 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001 blerie karburanti
  Klubi I Futbollit Fier (0909) A G A -1 Fier 44,400 2014-12-03 2014-12-04 23421110132014 Karburant dhe vaj NENTOR 2014 SHUMESPORTET FIER
  Komuna Kuman (0909) A G A -1 Fier 486,000 2014-11-25 2014-11-26 31124210012014 Karburant dhe vaj K/Kuman 2421001 likujdim fature
  Komuna Mbrostare (0909) A G A -1 Fier 116,050 2014-11-20 2014-11-20 46024100012014 Karburant dhe vaj GAZOIL PER KMOMUNEN MBROSTAR
  Komuna Mbrostare (0909) A G A -1 Fier 182,134 2014-11-20 2014-11-20 460124100012014 Karburant dhe vaj GAZOIL PER KMOMUNEN MBROSTAR
  Klubi I Futbollit Fier (0909) A G A -1 Fier 46,470 2014-11-12 2014-11-12 21021110132014 Karburant dhe vaj Shumesporti 2111013 likujdim Fature
  Komuna Mbrostare (0909) A G A -1 Fier 58,000 2014-11-12 2014-11-12 45924100012014 Karburant dhe vaj Komuna Mbrostar 2410001 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 132,420 2014-11-10 2014-11-10 36021110012014 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  Komuna Kuman (0909) A G A -1 Fier 346,000 2014-10-22 2014-10-23 29024210012014 Karburant dhe vaj KARBURANT KOMUNA KUMAN
  Komuna Kuman (0909) A G A -1 Fier 174,000 2014-10-22 2014-10-23 28924210012014 Karburant dhe vaj KARBURANT KOMUNA KUMAN
  Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) A G A -1 Tirane 2,077,920 2014-10-13 2014-10-16 29310041092014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 231 DPM pajisje,up nr 9 dt 29.05.2014,njofti fit dt 01.07.2014,kontrate dt 16.07.2014,fat nr 694 dt 03.09.2014,seri 14236751,fh nr 25 dt 07.10.2014,pv i kontrollit dt 07.10.2014
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 649,350 2014-10-13 2014-10-14 23021110062014 Karburant dhe vaj Nd e sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 133,800 2014-10-08 2014-10-09 33421110012014 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001 blerie karburanti
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 654,500 2014-10-08 2014-10-08 210121110062014 Karburant dhe vaj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 651,930 2014-10-08 2014-10-08 21121110062014 Karburant dhe vaj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 652,860 2014-10-08 2014-10-08 20921110062014 Karburant dhe vaj Nd Sherbimeve Publike Fier 2111006 likujdim fature