Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ADVANCED TECHNOLOGIES LABORATORY All 148,220.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Biblioteka kombetare (3535) ADVANCED TECHNOLOGIES LABORATORY Tirane 38,400 2014-10-17 2014-10-20 20110120252014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1012025 BIBLIOTEKA servis UP 61 dt.10.09.14 liste ofertash 12.09.14 nj.fituesi 15.09.14 ft.130 dt.23.09.14 seri 13251388 situacion punimesh 22.09.14
  Biblioteka kombetare (3535) ADVANCED TECHNOLOGIES LABORATORY Tirane 5,400 2014-10-17 2014-10-20 20210120252014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1012025 BIBLIOTEKA Blerje paisje zyre UP 79 dt.10.10.14 liste ofertash 13.10.14 nj.fituesi 13.10.14 ft.147 dt.15.10.14 seri 13251405 fh 55 dt.15.10.14
  Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) ADVANCED TECHNOLOGIES LABORATORY Tirane 9,800 2014-09-17 2014-09-17 18810120602014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1012060, IMK, rip.sistemt akses kont. UP 1405 dt.09.09.14 pcv 09.09.14 ft.128 serial 13251386 dt.09.09.14 pcv marrje ne dorezim 09.09.14
  Bashkia Shkoder (3333) ADVANCED TECHNOLOGIES LABORATORY Shkoder 94,620 2014-08-07 2014-08-08 45921410012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per policine BASHKIA SHKODER FAT.13251345 DT. 18.07.2014DT. 31.07.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >