Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A.E.K.SECURITY All 6,335,605.00 33 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A.E.K.SECURITY Tirane 79,759 2014-12-18 2014-12-19 400108701020104 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 466 Kom Prok Publik kthim te ardh op ek U brend nr 336,dt 01.12.2014,vendim KPP 604/2014 dt 20.11.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 117,978 2014-12-16 2014-12-17 22310130032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes d.sh.publik lik fat dhjetor 2014 sherbimi roje
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 202,907 2014-12-12 2014-12-16 17210280032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes prokuroria berat lik fat dhjetor 2014 sherbimi roje
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 202,913 2014-12-12 2014-12-15 17110280032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes prokuroria berat lik fat nentor 2014 sherbimi roje
  Sp. Berati (0202) A.E.K.SECURITY Berat 358,153 2014-12-10 2014-12-11 68210130642014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes spitali berat lik fat dhjetor 2014 sherbim roje
  Sp. Berati (0202) A.E.K.SECURITY Berat 346,601 2014-12-04 2014-12-05 67510130642014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes spitali berat lik fat nentor 2014 sherbimi roje
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 117,978 2014-12-03 2014-12-03 21010130032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes d.sh.publik berat lik fat nentor 2014 sherbimi roje
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 202,913 2014-11-18 2014-11-19 15710280032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria Berat 1028003,likujdim fature nr 77.dt.31.10.2014
  Sp. Berati (0202) A.E.K.SECURITY Berat 358,153 2014-11-14 2014-11-17 62810130642014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes spitali berat lik fat tetor 2014 sherbimi roje
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 117,978 2014-11-06 2014-11-06 19210130032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes d.sh.publik berat lik fat tetor 2014 sherbimi roje
  Sp. Berati (0202) A.E.K.SECURITY Berat 346,601 2014-10-21 2014-10-22 58210130642014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes spitali berat lik fat shtator 2014 sherbimi roje
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 202,913 2014-10-21 2014-10-21 13910280032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Prokuroria Berat 1028003,likujdim fature dt.30.09.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 117,978 2014-10-06 2014-10-07 17110130032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes d.sh.publik berat lik fat shtator 2014 sherbimi roje
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A.E.K.SECURITY Tirane 7,844 2014-09-22 2014-09-23 30310870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik lkthim te ardhurash, ,urdher brendshem nr 261 dt 01.09.2014,vend KPP nr 476/2014 dt 14.08.2014
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 202,913 2014-09-22 2014-09-23 12410280032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes prokuroria berat lik fat gusht 2014 sherbim roje
  Sp. Berati (0202) A.E.K.SECURITY Berat 199,909 2014-09-09 2014-09-11 48010130642014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes spitali berat lik fat gusht 2014 sherbimi roje
  Dega e Kujdesit Paresor Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 117,978 2014-09-09 2014-09-09 15410130032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes d.sh.publik berat lik fat gusht 2014 sherbimi roje
  Prokuroria e rrethit Berat (0202) A.E.K.SECURITY Berat 202,913 2014-08-08 2014-08-11 10910280032014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes prokuroria berat lik fat korrik 2014 sherbimi roje
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) A.E.K.SECURITY Tirane 4,020 2014-07-29 2014-07-29 23110870102014 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala Kom Prok Publik Kthim operat ekon. urdher brend 190 dt 11.07.2014 vend KPP nr 348 dt 01.7.2014
  Sp. Berati (0202) A.E.K.SECURITY Berat 352,800 2014-07-21 2014-07-23 38310130642014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes spitali berat lik fat qershor 2014 sherbimi i rojes